Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rosickému se ulevilo. Novou smlouvu dostane

Česko

LONDÝN Český fotbalista Tomáš Rosický se podle všeho nemusí navzdory zdravotním problémům bát o svou budoucnost v Arsenalu.

Trenér londýnského týmu Arsene Wenger na oficiálním klubovém webu potvrdil, že devětadvacetiletému záložníkovi nabídne novou smlouvu. Věří, se Rosický po zranění vrátí do své obvyklé formy.

Wenger už před dvěma týdny uvedl, že nový kontrakt pro Rosického je připraven. Nyní pro web Arsenal.com vysvětlil, proč chce, aby český špílmachr zůstal na Emirates Stadium i po červnovém vypršení současné smlouvy.

„Nejdůležitější je pro mě kvalita hráče, jeho přístup a vůdcovské schopnosti. Zranění se mohou přihodit komukoli. Nemůže za to, co se mu stalo,“ řekl Wenger na adresu Rosického.

Ten v Arsenalu působí od roku 2006, ovšem téměř celý rok 2008 a polovinu letoška vynechal kvůli zranění podkolenní šlachy. „Chci, aby prodloužil svůj kontrakt, jsem trpělivý. Myslím si, že se dokáže vrátit na svou předchozí úroveň,“ uvedl Wenger.

Rosického provázejí zdravotní potíže i po návratu z osmnáctiměsíční pauzy.

Na podzim měl problémy s kolenem a v sobotu nedohrál ligové utkání proti Stoke City kvůli zranění třísla. Wenger je však přesvědčen, že se opora jeho středové řady opět brzy představí v zápase.

„Může být zpět za deset dnů. Není to vůbec těžké zranění, deset dnů je u tohoto typu obvyklý scénář,“ uvedl kouč Arsenalu, jenž má pro současné Rosického zdravotní problémy pochopení. „Byl mimo 18 měsíců, takže když se vaše tělo má vrátit k takové fyzické námaze, dají se čekat malé problémy. Ale až začne pravidelně hrát, dostane se zpět na svou normální úroveň,“ dodal Wenger.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!