Rosický je zpět, vstřelil gól

Pořadí v čele anglické ligy se nemění, uspěl Arsenal, Manchester United i Chelsea

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Přetahovaná o první příčku v anglické Premier League pokračuje po 23. kole se stejnou dramatičností. Důkazem je fakt, že ani čtvrté vítězství za sebou nepomohlo fotbalistům Chelsea k tomu, aby ze třetího místa snížili svoji ztrátu na vedoucí dvojici Manchester United a Arsenal.

Z vítězství Chelsea 1:0 v Birminghamu měl český reprezentační brankář Petr Čech poloviční radost i proto, že tentokrát udržel čisté konto jen s velkou dávkou štěstí. Ve svém 150. utkání za Chelsea byl Čech nejhůře hodnoceným hráčem londýnského klubu, jeho nejisté zákroky však zastínil vítězný gól útočníka Claudia Pizzara jedenáct minut před koncem utkání.

Druhý Arsenal sice od Chelsea dělí stále jen čtyři body, rozdíl v aktuální formě je však mnohem větší. Tým trenéra Arsena Wengera ve stejnou dobu v londýnském derby jasně přehrál Fulham 3:0, přičemž dvěma góly o vítězství rozhodl Emmanuel Adebayor.

Vedle něj po jednozápasové přestávce zářil i uzdravený záložník Tomáš Rosický, který se začal prosazovat ve druhém poločase, kdy nastřelil tyč a deset minut před koncem sám přidal třetí gól Arsenalu. „Trenér v poločase trochu změnil rozestavení, šel jsem proto více doprava,“ popsal Rosický na svých internetových stránkách příčinu svého střeleckého úspěchu.

Úspěšný víkend nejlepších tří anglických klubů pak završil Manchester United, který vyhrál 2:0 na stadionu Readingu. Domácím fanouškům se v utkání poprvé představila nová posila Marek Matějovský, jenž dva týdny po přestupu z Mladé Boleslavi nastoupil na posledních deset minut. „Marek hrál výborně a dobře si počínal s míčem,“ pochválily Matějovského internetové stránky Readingu.

BRUSEL Na svou premiéru v dresu Anderlechtu čekal i útočník Stanislav Vlček, jenže těsně před zápasem 18. kola belgické ligy proti Mechelenu si natáhl sval, a vítězství 1:0 proto sledoval jen z lavičky. Vbrance Anderlechtu nechyběl Daniel Zítka, záložník Jan Polák naopak nebyl ani na lavičce.