Rosický se zraněním odstoupil

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Fotbalisté londýnského Arsenalu postoupili do pátého kola Anglického poháru přes Newcastle, ale zároveň přišli o českého reprezentanta Tomáše Rosického. Ten musel kvůli zranění nohy střídat již po devíti minutách hry.

Výhru 3:0 dvěma góly zařídil nejlepší střelec Arsenalu Emmanuel Adebayor. Ve vstřelení druhé branky v závěru utkání mu nezabránil ani český obránce David Rozehnal, který odehrál poslední čtvrthodinu. Rosický nastoupil v základní sestavě netradičně na postu pravého záložníka, ale už po čtyřech minutách se zranil. Po krátkém ošetření se vrátil do hry a zdálo se, že bude schopen pokračovat, jenže vzápětí jej na hřišti nahradil Eduardo a reprezentační kapitán zamířil přímo do útrob stadionu. „Ozvala se mi bolest v noze, ale do pondělního vyšetření lékaři nechtějí dělat předčasné závěry,“ vysvětlil na svých internetových stránkách Rosický.

Na další boje Anglického poháru se těší také další čtveřice českých fotbalistů. Brankář Petr Čech pomohl Chelsea k postupu přes Wigan, když i přes závěrečný nápor domácích udržel výhru 2:1.

Útočník Roman Bednář potvrdil střeleckou formu, když jednou brankou pomohl West Bromwichi k postupu přes Peterborough, účastníka čtvrté ligy. Prosadil se tak již podesáté z posledních 12 utkání. Chybět nebude ani další český zástupce v druhé anglické lize Rudolf Skácel, neboť jeho Southampton dokázal zvítězit 2:0 nad Bury. Skácel do utkání zasáhl od 64. minuty.

Velké překvapení se rodilo v Liverpoolu, kde se ale domácí nakonec protrápili k výhře 5:2 nad týmem z až šesté ligy Havantem. Amatérský celek totiž nad jasným favoritem zápasu dvakrát vedl a ještě v poločase držel remízu 2:2. Jenže pak začal úřadovat izraelský záložník Benajun a hattrickem strhl výhru na stranu Liverpoolu.