Rosnerovi byli obžalováni z týrání

PĚSTOUNSKÁ PÉČE

BRNO Případ údajného týraní dětí v rodině pěstounů Blaženy a Lubomíra Rosnerových ze Slavkova u Brna míří k soudu. Státní zastupitelství na ně včera podalo obžalobu. Podle ní manželé od roku 2001 do srpna 2006 nakládali se svěřenými dětmi „téměř denně zle a bezcitně“, a to „po stránce psychické i fyzické“. „V případě, že budou uznáni vinnými soudem, hrozí jim trest odnětí svobody v rozmezí dva až osm roků,“ řekl mluvčí jihomoravského krajského státního zastupitelství Hynek Olma. V čem údajné týrání spočívalo, policisté ani státní zástupci nezveřejnili. Podle některých informací pěstounka například zpohlavkovala svěřenou dívku, když byla ošklivě ostříhaná. Dívčin nevlastní bratr incident natočil. Rosnerová vznik videa připustila, blíž se k obvinění nevyjádřila. Kvůli podezření z týrání strávili Rosnerovi loni v létě asi měsíc ve vazbě.

Vstoupit do diskuse
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.