Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rozehnal by přece jen mohl jít do Hamburku

Česko

BERLÍN Přestup českého fotbalisty Davida Rozehnala do bundesligového Hamburgeru SV je znovu aktuální. Římské Lazio sice ve středu přestup zamítlo s tím, že nemá za stopera české reprezentace náhradu, včera však jednání pokračovala. Hamburk totiž ještě navýšil nabízenou částku, navíc Lazio se údajně přiblížilo dohodě s uruguayským obránce Diegem Luganem z Fenerbahce.

Ještě ve středu dopoledne se zdálo, že přestupu Rozehnala z Lazia nic nebrání. Majitel italského klubu Claudio Lotito však nakonec rozhodl, že českého stopera neuvolní, dokud nesežene náhradu. „Přestože jsme byli ústně dohodnuti, tak teď řekl, že Davida nepustí. Nemá prý za něj náhradu a již 8. srpna tým čeká italský Superpohár, v němž se Lazio střetne s Interem Milán,“ řekl ve středu Rozehnalův manažer Pavel Zíka.

Podle italského deníku Corriere dello Sport se však Lazio přiblížilo k angažování stopera Lugana, se kterým se údajně potřebuje domluvit již jen na výši platu. Navíc Hamburk prý navýšil nabídku za Rozehnala, která původně činila čtyři miliony eur (asi 103 miliony korun).

Rozehnala, který má v Římě smlouvu do roku 2012, si německý klub vyhlédl jako náhradu za zraněného stopera Alexe Silvu.

Devětadvacetiletý hráč, který má za sebou také angažmá v Bruggách, Paris St. Germain a Newcastlu, by se v případě přestupu do Hamburku setkal mimo jiné s reprezentačním spoluhráčem Davidem Jarolímem a také mladým stoperem Miroslavem Štěpánkem.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: