Rozehnal září i u fanoušků

NEWCASTLE (od spolupracovníka LN v Anglii) Zatím nejlepší výkon za Newcastle předvedl český reprezentant David Rozehnal v sobotu proti Wiganu. Při svém čtvrtém utkání v Premier League se mohl nejen radovat z výhry 1:0, ale zároveň byl vyhlášen i nejlepším hráčem svého celku.

„Byl jsem z toho hodně překvapený a utkání jsem si užil. Dali jsme sice jen jeden gól, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ svěřil se po utkání sedmadvacetiletý obránce, který do anglického klubu přestoupil před touto sezonou z Paris Saint Germain.

Během prvního poločasu si Rozehnal hlídal svůj post ve středu obrany, kde si spolehlivě plnil defenzivní úkoly. Po přestávce hosté hráli jen v deseti a Rozehnalův trenér Sam Allardyce nutil své svěřence k větší aktivitě směrem dopředu. Do útočení se zapojil několikrát i Rozehnal. S míčem vyrazil několikrát až k pokutovému území soupeře. Zvládal se ale i bez problémů vracet zpátky.

„Vyplynulo to ze situace, protože jsme chtěli vyhrát,“ vysvětlil Rozehnal. Přestože se nedostal přímo k zakončení, vysloužil si několikrát potlesk více než 50 tisíc diváků za spolehlivé obranné zákroky.

O jediný gól utkání se postaral anglický reprezentant Michael Owen, který tři minuty před koncem otevřel svůj střelecký účet v této sezoně a spustil oslavy na stadionu St. James Park.

Radost mohl mít i Rozehnal. Vypadá to, že se napevno zabydlel v základní sestavě. „Já bych zatím nepředbíhal, protože jsou za námi čtyři soutěžní zápasy. Odehrál jsem vždy celých 90 minut a troufám si říct, že pokud budu předvádět takové výkony, mám dál šanci hrát v základu,“ věří český reprezentant. Může jej hřát i přízeň diváků, které si tradičně hýčká tím, že jim po zápase hodí svůj dres. V sobotu to udělal jako jediný.

Newcastle se může pochlubit druhou největší návštěvností v anglické lize hned po Manchesteru United. V průměru zde chodí na domácí utkání přes 50 tisíc diváků. Rozehnal si nemůže bouřlivou ostrovní atmosféru vynachválit. „Podobné to bylo v Paříži, kde sice nechodilo tolik diváků, ale mají tam krásný stadion, takže jsem si na to už tak trochu zvykl. A jsem jenom rád, že tady je to ještě lepší.“