24. srpna 2016 17:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Osvobození Ztohoven je povolenka k hanobení státních symbolů, zlobí se Ovčáček

Prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Rozsudkem soudu ohledně vyvěšení obřích červených trenýrek nad Pražským hradem je podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka sdělováno veřejnosti, že je možné beztrestně hanobit státní symboly. Ovčáček to napsal v reakci na rozsudek soudu. Ten rozhodl, že se skupina Ztohoven nedopustila trestného činu.

Státní zástupkyně ale na místě podala proti rozhodnutí stížnost. Případem se proto bude zabývat městský soud. Podle Ovčáčka „příběh“ nekončí.

Skupina Ztohoven u soudu.
Skupina Ztohoven u soudu.

„Klíčové je, že státní zástupkyně na místě podala stížnost,“ uvedl. Dodal, že „podivným rozsudkem je vlastně sdělováno české veřejnosti, že je možné beztrestně hanobit státní symboly“. Členy skupiny, kterou označuje za Sto hoven, označil za chudáky. „Myslím, že široká veřejnost rozhodnutí soudu nepřijme,“ dodal.

Umělcům za loňské vyměnění prezidentské standarty za červené trenýrky hrozilo za krádež, poškozování cizí věci a výtržnictví až tři roky vězení. Vinu nepopírali, hájili se však svobodou uměleckého projevu. (více o rozsudku ZDE)

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!