Diskuse k článku: Jak se provádí jaderný útok? I to řekli piloti amerických bombardérů na Dnech NATO

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 49
  • Poslední: 12.10.2016 14:10
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šejnoha 19.9.2016 22:53

"Asi bychom ale neměli zapomínat, že samostatná ČSR spadla do Sovětské zóny na základě dohody Stalina s Churchillem a Roosveltem."

Já bych se tedy tak nad americkými přáteli nerozplýval. Vždy prostě dělají to co je pro ně momentálně výhodné.

J. Rys 21.9.2016 15:46

Ano, naivně uvěřili, že Stalin splní podmínku demokratických voleb a že nebude země, které osvobodí, okupovat. Nicméně k 89 přispěly mírou ne malou, že? :)))

P. Min 11.10.2016 23:43

Amici a neco ze naivne ? Nakonec volby byly, ze si lide zvolili komunisty ? Tak vazeny, musite se koukat na tehdejsi dobu tehdejsima ocima . K 89 roku prispely mirou zasadni. Je videt, ze uz zvladate i zlomky. Jinak. Amici okupuji Nemecko uz pres 70 let. Nerikam, ze je to spatne, Nemci nemohou vystrkovat, zejmena Prusaci, sve ruzky. Ale svoji olitiku delat Nemci nemohou a dlouho asi jeste nebudou. Dohoda z Jalty jasne rozdelila svet a jak to slo, nikdo si v te dobe, z obou " spojeneckych" stran nedovolil cosi menit. Az Gorbacov, tak ten amikum nalit' jako maly ci malej kluk :):):)

P. Skřivan 18.9.2016 23:57

Hádku o tom, která válka je horší, bych raději nevedl. Když někomu hází bomby na hlavu, tak vždy a často umírají nevinní. Tato debata nemá řešení a neřekl bych, že jedna strana je lepší než jiná. Jde o územní vliv, ne o Miss sympatie.

Pravdou je, že v té západní zóně se žije a žilo o poznání lépe a pokud bychom tam patřili i po válce, tak bychom tu neměli komunisty, ani rok 68 a ani normalizaci. Pravda, asi bychom tu viděli americké uniformy častěji, než ty CA a možná, nejspíš, bychom k nim měli o dost méně kladný vztah.

Asi bychom ale neměli zapomínat, že samostatná ČSR nevznikla na základě výnosu soudruha Lenina, ale na základě dohody prezidenta Wilsona a Rakousko-Uherské vlády. Soudruh Stalin/Brežněv nás ani nezachránil ani neosvobodil: pouze 40 let okupoval. Ten, který nás osvobodil, byl když už, tak soudruh Gorbačov.

J. Denemark 18.9.2016 18:41

Super rozhovor. Jsem rád, že jsou tyhle chlapi opět na naší straně.)

P. Skřivan 18.9.2016 23:46

No otázka je ovšem, na které straně je vrchní velitel naší armády ?

J. Šejnoha 19.9.2016 22:54

My máme armádu ?

Neubránila by ani jeden okres.

Tak se tím netrapte.

P. Min 11.10.2016 23:44

Zeman je Evropan daleko vetsi, nez tady ti trollici. Zadne strachy.

F. Houžňák 18.9.2016 18:22

Zazpívali jim nakonec českou lidovou "Na obloze tetelej se éra, a na louce Vietkong zahálí" ?

P. Skřivan 18.9.2016 23:47

Tu neznám, nemáte celý text ? :-)

F. Houžňák 19.9.2016 6:53

Na obloze tetelej se éra, a na louce Vietkong zahálí,

éra se tetelej, Vietkong je veselej,

že ho dneska napalm nepálí

Náhle zakryl oblohu Bé padesát dva

Vietkong vlítnul do stohu a bomby taky tak

a já zpívat nemohu, co se dělo pak

jen to že venku lilo už jim vůbec nevadilo

(repete 1. sloka)

Zpívá se na melodii Šlitr, Na obloze tetelej se mráčky

Z. Meisner 27.9.2016 6:17

..jsem taky neznal. Bravo.

jan dodávám, že řehtáme se my, dnešní mladí Vietnamci o nějaké válce nemají ánung. Maximáně tak, že byl hodný strýček Ho.

P. Min 11.10.2016 23:56

Houzdak, kde vas vyhrabali ? Vy jste uchyl z druheho rocniku nejake soukrome skoly ? Vy davate najevo, ze jste se bavil takovou nadhernou pisni na tema Vieetnam ? NO z vas by se asi Slitr spis podelal. Vite vubec, vy hlavo, co si prozil Vitnam od japoncu, Francouzu a nakonec jaky krebik zarazili amici ? Clovece, vas by meli sebrat a izolovat. Protoze dnes uz, to vam asi nerekli, ze k SA mannum uz neberou. To vam sakra na skoleni u Sorose nerekli ? Meisner pod vami potrebuje byt cool, jinak zvani. To je jiste.

F. Houžňák 12.10.2016 6:42

Amatérské psíchology jako vás úplně myluju. Víte vy, hlavo, kolik lidí povraždil Vietcong? Především vzdělaných v Jižním Vietnamu. Statisíce až miliony. Když už mám naskočit na vaši notu. To ostatně s tou písníčkou vůbec nesouvisí. Meisner je kdo? Neznám.

P. Min 12.10.2016 14:10

Mete holt jine zdroje.

A. Reček 18.9.2016 18:15

Z Příboru mi domů před obědem volal švagr, že dnes je problém před vedlejším Mošnovem zaparkovat auto. Raději ať tam dnes nejedem, protože je tam hlava na hlavě.

M. Hájek 18.9.2016 12:34

Jen se zabývám otázkou,k čemu je tato akce organizována.Pokud si někdo myslí,že k napravení agresivní militantní reputace USarmy a NATO,tak se s ohledem na většinové mínění občanů ČR mýlí.Z taktického hlediska je militantní exhibionismus amíků směšný.Když byli v ČR sověti,exhibice nedělali,z pragmatických důvodů,protože už tehdy Rusové věděli,že válka není normální způsob mezinárodní komunikace.Proto učím děcka ve škole,že sovětská "okupace" byla vynucena právě zvykovým právem a standartní agresivní nenažranou komunikací USA.Ostatně současné provokace USA a NATO v teritoriálních zájmech Ruska a počet US základen ve světě to jen dokazuje.

D. Martin 18.9.2016 13:37

K čemu se dělá CIAF či jiné letecké dny...Stejně jako dny NATO.Představení techniky širokým masám veřejnosti,prezentace naší armády armád SPOJENCŮ...

Ono je typické že se kdejaký proruský exot ohání většinou občanů.Přitom realita je taková že NATO je zde vítané a Rus je přijímán jako agresivní nebezpečí.Stačí se zeptat ve společnosti kdo by chtěl spojenectví s diktaturou v Ruska nebo mít zabezpečené bezpečí US Army :)

A proč nedělali Rusové exhibice? Opravdu? Pravidelná přítomnost okupantů z Ruska byly běžná,stejně tak jako ,,Májové demonstrace lidu,,oslavující chcípáka Lenina a největšího vraha v 20 století Stalina...

Jinak za okupaci Ivanem mohly USA? Podobný nesmysl jsem dlouho neslyšel.Takže by to chtělo doplnit zásadní mezery ve vlastním znalosti historie.

Jaké teritoriální zájmy krachujícího Ruska proboha? Kdo mohl od Ruska se odvrací a hledá bezpečnost v NATO....

On totiž Puťka moc dobře ví jak by dostal v konvenčním konfliktu nařezáno:)A určitě nechce dopadnout jako Husain.

O. Kavan 18.9.2016 15:27

Milý pane Martine, mluvte laskavě za sebe. Největším problémem všech proameričanů je že se řídí komunistickým jménem lidu. Můj názor je, že NATO tu vítané není a jednou z něj stejně vystoupíme, pokud nerozpoutá válku. Takže si vaši realitu strčte za klobouk. Jestli vaši kamarádi NATO vítají, tak mluvte jménem jich a ne stačí se zeptat. Já se ptám a všude se na USA nadává. A to žiju jen 35 let na západě.

J. Krajíček 18.9.2016 16:12

Tak laskavě nekecej do toho, jestli MY máme zůstat v NATO nebo ne. Žij si na tom západě a kritizují západní kulturu. To je tak jediný, co umíš. Žvanit.

O. Kavan 18.9.2016 20:03

Hlupák se pozná podle toho že hned každému s jiným názorem tyká. Jako vy pane Krajíčku. Jste velice přízemní člověk bez vlastního názoru.

D. Martin 18.9.2016 20:13

Jistě že soudruzi vašeho okolí nadávají a hlahořečí CCCP,tedy pardon Putinstan,tedy pardon Rusko:)

Ono se ne nadarmo říká ,,Vrána k vráně sedá,,

Faktem je že Dragouny vítalo mnohem více lidí než pár uřvaných Kremrolí šířící blábolení Moskvy :)

Ono díky agresivitě Ruska a napadení Ukrajiny je dnes Rusko vyhodnocováno jako hrozba pro Evropu a země buď Evropy zbrojí či chtějí vstoupit do NATO.

A mimochodem nebít USA první i druhá světová válka dopadla asi zcela jinak...A zcela jistě by nebylo žádné Rusko:)

O. Kavan 18.9.2016 22:01

Závěr vašeho blábolu svědčí o tom že jste úplný hlupák. Konec diskuse. Lidé jako jste vy mi nesahají ani po kotník a s těmi se nebudu bavit.

V. Pavlíčková 19.9.2016 12:42

Tak SSSR v době napadení Německem, dostával značnou materiální i finanční podporu od Američanů. Takže byste si mohl odpustit někoho titulovat hlupákem. Ono, že člověk nemá stejný názor jako vy, ještě neznamená, že je hloupý nebo méně cenný než vy.

O. Kavan 19.9.2016 14:07

Oni se Američani zapojili do války až na konci, když viděli že vyhraje Rusko. Tak začali pomáhat aby si urvali kus Evropy což se jim povedlo. Teď už mají celou. A válkami kradou i další země. Pročpak by asi prohlašovali že musí vládnout oni, neandertálci američtí, celému světu?

D. Martin 19.9.2016 18:34

Ono je vtipné že někdo někoho osočuje o hlouposti a nemá ani základní vědomosti o 1 a 2 světové válce.V WW. předvedlo Rusko že se nechá porazit kde kým počínaje Německem a konče Japonskem které napráskalo směšné ruské flotile:)

Ve druhé nepřevedlo Rusko mimo stylu ,,nás mnogo,, opět nic.Jediné co zabránilo Němcům vyhrát a obsadit Moskvu bylo počasí a chybějící jednotky...Které byly nasazené v Africe a jako okupační síly v západní Evropě.Kdo porazil Afrikakorps? Ivan že?Kdo osvobodil Italii? Ivan že? Kdo porazil Japonce? Ivan se svým neckovým loďstvem ne?

Opravdu nemá smysl diskutovat s někým kdo popírá agresivitu Ruska který okupovalo nejen ČR ale půl Evropy...Do doby než se CCCP rozpadlo vlastní neschopností...

P. Min 12.10.2016 0:08

Pavlickova, vy se desne mylite. Ne Rusove, proberte se, ale to bylo SSSR. A za kazdy kousek zeleza zaplatili a to jedine zlatem. Dve lode se zlatem byly torpedovany, to si snadno zjistite, stale to zlato laka odborniky na prachy. Je to ale na Baltu, zima a hluboko. Na co by byla v dobe valky sovetum financni pomoc ? Vy chcete byt cool a pritom jste srandovni. Amici prodavali nejvice sve prebytky a to auta terenni mala i velka, nekolik letadel, ale soveti nakonec meli lepsi a ucelnejsi. Tanky amici meli srandovni. Jeden nemecky velitel tankoveho oddilu, neobvykle, vetsinou rota, prapor a pod, tak ten jich rozstrilel pres 140 . Klidne sam vyjel (Francie) na pole a znicil na silnici celou rotu. No, nakonec ho teda zabila v tanku letecka bomba, je foto. . (Pozn. k americke valecne technice). Sami amici si nakoupili ty ruske silene pusku pro pesaky, mosin, protoze ta prostrelila bambus, za nimz se schovaval Japonec. Dalsi valecny stripek. Starejte se radeji o vas maku up.

M. Gablech 27.9.2016 13:34

Kavane, jednoduché řešení: vystěhuj se na východ, a nebo se stýkej s normálními lidmi!

O. Kavan 28.9.2016 0:51

Ne, proč, vystěhoval jsem se na západ a stýkám se s normálními lidmi, na západě a jinde. Ale nestýkám se s nenormálními lidmi vašeho jednoduchého ražení. A s lidmi kteří o sobě napíší jsem Mgr. (asi magor, že). Ještě jsem neviděl a nečetl že by někdo v diskusích uváděl svůj titul. V tom případě jsem já Král první. Jo a i s vaším titulem cizímu člověku se netyká, husy jsme spolu nepásli, s vaším vychováním. No děs.

P. Min 11.10.2016 23:48

Teda Martin, voni tomu rozumeji. Zase poskoleni popojeli. Co ? Boze, snad to nakonec neni budoucnost tohoto statu ?

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

Test celoročních pneumatik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...