Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Chystáme vlastní programové prohlášení. S Schillerovou nejsme sokové, říká lídr stínové vlády Havlíček


Karel Havlíček, exministr průmyslu, místopředseda Sněmovny a hnutí ANO, hostem pořadu Rozstřel. | foto:  Petr Topič, MAFRA

Premium Rozhovor
„Nebudeme sedět a dumat nad nesmrtelností chrousta, vše si chceme poctivě odpracovat. Připravíme jednotnou vizi stínové vlády, jakési pseudoprogramové prohlášení,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz druhý muž hnutí ANO, bývalý ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Lidovky.cz: Slyšeli jsme mluvit hejtmana Iva Vondráka o tom, že hnutí ANO by mělo být catch-all party a že nyní směřuje příliš doleva, možná až k populismu. Následně předseda hnutí Andrej Babiš mluvil o tom, že SPD zradilo své voliče a že tu pro ně chcete být. Pokračujete tedy přesně tím směrem, který chce pan Vondrák zvrátit?
Vedení SPD zklamalo velkou část svých voličů, stejně tak vedení ČSSD a my jsme připraveni těmto voličům ukázat, že my dokážeme být tvrdým oponentem této vlády, zatímco jmenované subjekty, ať již přímo, či nepřímo, odsouhlasili to, že prezidentem se stal Petr Pavel. Tedy vládní kandidát.

Ale současně míříme i na druhou stranu. Vnímáme, že pětikoalice má spoustu nespokojených voličů, ukázkovým příkladem jsou živnostníci a podnikatelé, se kterými jsem dennodenně v kontaktu. Ti zažívají opravdu krušné časy a vláda jim nejen nepomohla, ale ještě jim prostředí zhoršila, například různými klimatickými balíčky a dalšími opatřeními.

Babiš povede ANO v pozadí, vidět budou Schillerová a šéf stínové vlády Havlíček

České předsednictví Radě EU jim zasadilo jen další ránu, vždyť se podívejte na emisní povolenky. Jak dopadl automobilový průmysl. To je rána za ránou. Já jsem vždycky hájil zájmy podnikatelů, nikdy jsem je nehodil přes palubu.

Lidovky.cz: Tedy pohled pana Vondráka je naopak pro vás relevantní a chcete tímto směrem jít?

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat