Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf pražské policie: Janouška obviníme v řádu hodin

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

PRAha Lobbista Janoušek byl po nehodě, při níž srazil ženu a způsobil jí vážná zranění, a po výslechu propuštěn. Server Lidovky.cz se na průběh vyšetřování ptal Martina Vondráška, šéfa pražské policie.

Podle aktuálních informací byl Roman Janoušek údajně propuštěn na svobodu. Můžete to potvrdit? 

Jediné, co vám teď můžu říct, že celá pražská policie, respektive ti lidé, co to mají prověřovat, teď pracují na 100% s jediným cílem-důkladně monitorovat celou situaci a co nejdříve přistoupit k obviněním. To je vše, co vám teď k tomu řeknu.

ČTĚTE TAKÉ:

Pokud se prokáže, že byl pan Janoušek propuštěn, nebojíte se, že bude pražská policie obviněna, že se Janoušek dočkal nějakého nadstandardního zacházení?  Když někdo havaruje a vypije toho tolik, co Janoušek, může ještě před sdělením obvinění, odejít ze služebny?

Každý případ je jiný. Jinak postupujeme u neúmyslných trestných činů, jinak postupujeme u úmyslných trestných činů. Jednou je to spojený s okamžitým sdělením obvinění, jednou není. Já jenom chci, aby pražská policie postupovala tak, aby naplnila účel trestního řízení, ať se jedná o kohokoli.

Snažíte se tedy dělat všechno pro to, abyste mohli obvinění sdělit?

Každý vyšetřovatel je jiný. Chci jenom zopakovat, že jsou případy, kdy postupujeme jinak. Pražská policie potřebuje trochu času. Je to otázka několika hodin, maximálně několika málo dnů, kdy dojde k nějakému posunu a předpokládám sdělení obvinění.

Nemyslíte si tedy, že se stala chyba v dosavadním postupu?

Já se budu moct až ve finále seznámit s tím spisem nějak kompletně, respektive vyjádřit se k nařízení toho vyšetřovatele. Pak budu moct vynášet soudy. Teď je vynášet nechci, protože já to vyšetřování nevedu. Já zodpovídám za to, aby vyšetřování bylo v pořádku a aby byl naplněn účel trestního řízení.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!