Pátek 23. dubna 2021svátek má Vojtěch 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rudolf Blažek prý míří z pražské radnice na ministerstvo obrany

Rudolf Blažek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rudolf Blažek | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Místopředseda pražské ODS Rudolf Blažek se má stát náměstkem ministra obrany Alexandra Vondry (ODS). S odvoláním na zdroje blízké ministerstvu a pražské organizaci občanských demokratů to dnes napsaly servery Parlamentní listy a E15.

Podle E15 by Blažek mohl vystřídat náměstka ministra obrany Jiřího Šedivého, který v resortu zodpovídá za sekci vyzbrojování a zahraniční vztahy. Mohl by také převzít část jeho agendy. Vondra ovšem tyto informace listu popřel. "Jiřího Šedivého nikdo nestřídá, není důvod," napsal ministr serveru E15.

Samotný Blažek odmítá informace komentovat. Parlamentním listům vzkázal v pátek, že se vyjádří po víkendu. Poté ovšem přestal reagovat na SMS i telefonáty, uvedl server. Blažek je v současnosti členem zastupitelstva hlavního města, je také předsedou výboru pro legislativu a bezpečnost.

Blažek je nyní místopředsedou pražské ODS a šéfem jejího zastupitelského klubu. V letech 1998 až 2002 působil jako pražský radní a od roku 2002 do roku 2010 byl náměstkem primátora Pavla Béma. Po sněmovních volbách se o Blažkovi spekulovalo jako o možném ministrovi vnitra či spravedlnosti.

Média spekulovala také o možnosti, že by našel uplatnění na ministerstvu pro místní rozvoj, životního prostředí nebo zahraničí.

Ministr Vondra má prozatím tři náměstky. Prvním náměstkem jmenoval jednoho ze svých předchůdců ve funkci Jiřího Šedivého, náměstkem pro personalistiku jmenoval Michaela Hrbatu, ekonomiku dostal na starost Libor Karásek.

Rok 2010 v obrazech

Po nástupu do funkce zahájil Vondra razantní obměnu vedení resortu, který je často v médiích spojován s podezřelými zakázkami. Nový ministr také zadal audit hospodaření a slíbil změny směřující k tomu, že skončí nákupy armádní techniky přes prostředníky. Vondra poté ustavil patnáctičlennou komisi, která má do jara příštího roku připravit takzvanou Bílou knihu armády, tedy vizi rozvoje ozbrojených sil v příštích deseti až 15 letech.

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...