16. října 2012 12:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rudý říjen baví internet. Vystřídá Lenin svatého Václava?

Tak vidí české volby Slováci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tak vidí české volby Slováci. | foto: Shooty/Sme.sk

PRAHA Výsledek českých voleb spustil vlnu politické satiry. Na webech kolují vtipy i povolební karikatury. Jejich tvůrci si logicky nejčastěji všímají mohutného nástupu KSČM. Server Lidovky.cz vybral několik ukázek povolební tvořivosti, a to i ze zahraničí.

Slovenský deník SME třeba otiskl novou verzi české vlajky, na níž červená barva povážlivě vytlačila modrou a bílou. Obrázek doplnil informací, že komunisti a socialisti ovládli Česko. "Dokonce i v tradičně pravicové Praze překvapil komunista a porazil senátní kandidátku ODS," všímá si deník úspěchu Jiřího Dolejše.

ČTĚTE TAKÉ:

Další z vtipů zase naráží na sousloví rudo-oranžové Česko. Obchod s barvami již na vstupních dveřích avizuje, že rudá a oranžová barva jsou vyprodány. Na jiném obrázku zase stojí premiér Petr Nečas před oranžovo-červenou zdí a oznamuje, že "máme vymalováno".

Tradiční dominantu Václavského náměstí, sochu svatého Václava, zase podle Atea nahradil ruský tyran Vladimir Iljič Lenin. Grafika Lidových novin prozměnu inspirovalo setkání řidiče Romana Smetany, který přimaloval politikům tykadla, s jednou ze svých "obětí", premiérem Petrem Nečasem.

ogoOndřej Golis