3. března 2017 13:39, aktualizováno  14:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Škromach po neúspěšných volbách nastoupil do práce. Na úřadu práce

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Člen sociální demokracie, někdejší ministr práce a sociálních věcí a také neúspěšný kandidát v podzimních senátních volbách Zdeněk Škromach zastává od středy nový post. Na poloviční úvazek se stal zaměstnancem Generálního ředitelství Úřadu práce České republiky. „Ano, nastoupil jsem do nového zaměstnání,“ potvrdil serveru Lidovky.cz Škromach.

Zprávu o Škromachově nové práci přinesl Ekonomický deník. Informaci následně potvrdil i sám Zdeněk Škromach, který se v novém zaměstnání začíná pomalu rozkoukávat. „Myslím, že když kdokoli nastoupí do zaměstnání, tak si nejdřív vyřídí formality a seznámí se s pracovním prostředím,“ sdělil serveru Lidovky.cz.

Jeho pozice je přímo řízená generální ředitelkou Kateřinou Sadílkovou. „S paní ředitelkou, pod kterou spadám, jsem se domluvil, že se zaměřím na strukturálně postižené regiony a problematiku sociálních podniků. Potom se uvidí, co dalšího bude potřeba řešit. Chtěl jsem hlavně někde využít své zkušenosti z funkce ministra práce a sociálních věcí,“ doplnil pro Lidovky.cz Škromach.

Jestli si novu práci sehnal sám, nebo mu s hledáním někdo pomáhal, není podle politika nikterak podstatné. „Hledal jsem si zaměstnání a byl jsem veden na úřadu práce. Důležité proto je, že jsem mohl tuto registraci ukončit a začnu pracovat,“ dodává na závěr.

Šedesátiletý Škromach patří od půlky 90. let k nejviditelnějším postavám české sociální demokracie. Řadu let zasedal ve Sněmovně, od července 2002 čtyři roky působil jako ministr práce a sociálních věcí a v letech 2010 až 2016 byl senátorem za Hodonínsko.

Poté, co senátorský mandát loni v říjnu neobhájil, své další uplatnění zvažuje. Jako někdejší odborář se Škromach zajímal o sociální témata. V létě 2014 řekl, že uvažuje o své kandidatuře na prezidenta v roce 2018. Jeho slova ale ani v ČSSD nevyvolala příliš příznivou odezvu.

dvDaniela Vlčková, ČTK

Najdete na Lidovky.cz