Dvaadvacetiletá běžkyně skončila v dějišti nejbližších zimních olympijských her sedmá ve sprintu, v němž jí patří osmé místo v konečném pořadí Světového poháru. Matvějevová má od ruského svazu pozastavenou činnost minimálně do úterý 24. března, kdy bude znám výsledek analýzy kontrolního vzorku B.
Mladá lyžařka závodila naposledy před týdnem v norském Trondheimu, švédské finále Světového poháru ve Stockholmu a Falunu už vynechala.
Trenérka ruských sprinterek na lyžích Taťjana Revinová prohlásila, že pozitivnímu nálezu Matvějevové na EPO nevěří.
„Myslím, že jde o chybu. Zakázané prostředky v přípravě nikdy neužíváme,“ řekla.
Organizovaný doping?
Ruský sport tak potkala další velká dopingová aféra.
Nejprve nedlouho před letní olympiádou v Pekingu neprošel kontrolami hned tucet ruských sportovců, při prosincovém Světovém poháru biatlonistů v Östersundu skončili v sítích elitní závodníci Jekatěrina Jurjevová, Albina Achatovová a Dmitrij Jarošenko. Šéf lékařské komise MOV Arne Ljungqvist s odkazem na množství ruských dopingových případů dokonce před časem naznačil, že by mohlo jít o organizovaný doping.


















