Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rušno měli především hasiči

Česko

Celkem 260 požárů. To je bilance přelomu loňského a letošního roku

PRAHA Vůbec nejvíce požárů za posledních pět let. Takový byl podle českých hasičů přelom loňského a nového roku.

Během dlouhé silvestrovské noci hasiči řešili celkem 260 požárů. Likvidovali především velké množství menších požárů, často způsobených neopatrným zacházením se zábavní pyrotechnikou. Od rachejtlí či světlic nejčastěji hořely kontejnery, popelnice či keře.

„Kvůli neopatrně odpálené zábavní pyrotechnice jsme ale museli likvidovat i požáry automobilů či několika balkonů,“ vyjmenovává další silvestrovské zásahy hasičů tiskový mluvčí generálního ředitelství českého hasičského sboru Petr Kopáček. Požáry si vyžádaly celkové škody okolo šesti milionů korun. Nejčastěji museli hasiči k požárům vyjíždět ve Středočeském kraji, v Ústeckém kraji, v Praze a Moravskoslezském kraji. Asi nejvážnější událost v souvislosti se silvestrovskými oslavami se udála v obci Letkov na Plzeňsku. Pět hasičských jednotek tu bojovalo s plameny, které šlehaly z rodinného domu. Při středně velkém požáru byl zraněn jeden člověk a škoda dosáhla dvou milionů korun. „V Havířově zase hasiči vyjeli k údajnému požáru na střeše věžáku. Jak se však ukázalo, nešlo o požár. Nějací výtečníci na střeše grilovali. Hasiči je důrazně napomenuli,“ popisuje spíše kuriózní výjezd severomoravských hasičů Kopáček.

Plné náměstí, rvačky a oběšenec u hypermarketu Nejmasověji oslavili letošní Silvestr v Praze. Opět se tu zaplnila horní polovina Václavského náměstí, kde proběhl už třetí ročník show TV Nova. Vystoupení hvězd české hudební scény přihlížely tisíce lidí.

Nejbouřlivější oslavy příchodu nového roku ale zažila zřejmě Vysočina. Silvestrovské oslavy tu doprovázela tentokrát celá řada rvaček a zranění.

Třiadvacetiletý muž si při výrobě výbušniny zdevastoval ruku, žena na Pelhřimovsku se zranila pyrotechnikou v obličeji a padesátiletý muž se oběsil nad vchodem do jihlavského hypermarketu City park. Rušno bylo ale i na Královéhradecku. Lékaři tu řešili těžký případ poranění při výbuchu pyrotechniky. Muž z obce Polom u Rychnova nad Kněžnou se těžce zranil na hlavě a v obličeji při výbuchu neznámé látky. Hradecko hlásí i dvě úmrtí - sebevraždu a tragickou dopravní nehodu.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!