7. března 2019 18:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rychlík na jihu Čech projel návěst. Nikdo nebyl zraněn, trať u Tábora stojí

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: České dráhy - Železničář

České Budějovice Rychlík z Českých Budějovic projel ve čtvrtek odpoledne návěst u obce Chotoviny. „Pozdě odpoledne projel jeden z rychlíků návěst stůj,“ řekl webu iRozhlas.cz mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Nikdo nebyl zraněn. Provoz na trati z Prahy na České Budějovice je u Tábora přerušený, cestující převážejí autobusy. Podle webu Českých drah by měl být provoz obnoven kolem 18:30. Nehoda se vyšetřuje.

Mluvčí drah řekl webu iRozhlas.cz, že rychlík dobržďoval, ale před návěstí nestačil zastavit. „Návěst minul asi o 50, možná 70 metrů, na kterých už zastavoval, ale nestihl dobrzdit před návěstidlem,“ uvedl Šťáhlavský.

Počet mimořádných událostí na železnici letos prudce vzrostl, za první dva měsíce jich inspektoři museli řešit už 220, meziročně o čtvrtinu více. Poslední případ se stal v úterý v Brně na hlavním nádraží, kde se srazily dva vlaky. Podle Drážní inspekce bylo 22 cestujících zraněno. Záchranné složky evakuovaly z vlaků 250 lidí.

ČTK

8 eko vychytávek, které šetří přírodu i vaše peníze
8 eko vychytávek, které šetří přírodu i vaše peníze

Pojďme ke Dni Země začít s malou změnou, co má ale velké důsledky. Vyberte si pár tipů, které vás osloví nejvíce a jsou pro vás nejsnazší. I maličkostmi ušetříte přírodu, peníze a vlastní čas.

Najdete na Lidovky.cz