10. června 2018 8:57, aktualizováno  10:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rychlík u Kolína usmrtil muže, vlaky nabíraly zpoždění

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

KOLÍN Provoz na železničním koridoru mezi Kolínem a Velimí zastavil v neděli ráno zhruba na hodinu střet rychlíku s mužem, který na místě zemřel. Řekla to mluvčí středočeské policie Petra Potočná. Vlaky jezdily odklonem přes Nymburk a nabíraly zpoždění, některé půlhodinu, jiné až 100 minut. Několik spojů bylo zrušeno. Od 09:00 byl provoz obnoven po jedné ze dvou kolejí, vyplývá z webu Českých drah. Mezi Velimí a Kolínem jezdila kyvadlová autobusová doprava.

Informace o srážce s osobou ve stanici Kolín - zastávka dostali policisté po 08:00. Kriminalisté ohledali místo činu a zjišťovali okolnosti nehody včetně totožnosti zemřelého. „Zatím pracujeme se všemi variantami, tedy že šlo o sebevraždu, nebo o nešťastnou náhodu,“ uvedla mluvčí.

Podle informací Českých drah byly vlaky včetně mezinárodních rychlíků a pendolina odkláněny přes Nymburk a mohly mít podle odhadů 20 až 30 minut zpoždění. 

Rychlík Slovácký expres jezdící z Prahy do Luhačovic musel do vyšetření nehody vyčkat před stanicí Kolín na obnovení provozu a podle odhadu nabral zpoždění 70 až 100 minut. Vlak Pardubický Porter na trase Praha - Brno byl zrušen. Cestující z rychlíku, který se střetl s mužem na kolejích, byli za pomoci hasičů evakuováni do jiného vlaku.

ČTK

Nabízíme k pronájmu byt 2+kk ve Cvikově, 60m2
Nabízíme k pronájmu byt 2+kk ve Cvikově, 60m2

Československé armády, Cvikov - Cvikov I, okres Česká Lípa
9 600 Kč/měsíc