13. února 2017 7:35, aktualizováno  10:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rychlík u Olomouce srazil člověka. Provoz byl již obnoven

Nehoda vlaku - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda vlaku - ilustrační foto | foto: HZS Jihočeského kraje

OLOMOUC Na hlavním železničním koridoru u Grygova na Olomoucku v pondělí ráno srazil a usmrtil vlak osmadvacetiletého muže. Okolnosti nehody se stále vyšetřují, muž se však podle Drážní inspekce pohyboval v místech veřejnosti nepřístupných. Kvůli nehodě nabraly vlaky velká zpoždění.

Provoz je již obnoven, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda se stala před 06:00 mezi Grygovem a Olomoucí. „Šlo o střet expresu jedoucího ze Vsetína do Prahy. Při nehodě zemřel muž ročník 1989. Zda šlo o sebevraždu nebo nešťastnou náhodu zatím není známo, nicméně stalo se to v prostoru veřejně nepřístupném,“ uvedl Drápal.

Podle mluvčí Českých drah Moniky Bezuchové byla doprava na hlavním koridoru mezi Olomoucí a Bohumínem po nehodě zastavena. V 07:15 byla doprava puštěna po jedné koleji, podle Drápala byl provoz zcela obnoven v 08:30. Vlaky jedoucí bezprostředně po nehodě měly více než hodinová zpoždění, nyní už je provoz v normálu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz