6. listopadu 2018 8:47, aktualizováno  12:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rychlík v Černošicích u Prahy srazil a usmrtil dívku, zřejmě vstoupila do tratě se sluchátky na uších

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Černošice (u Prahy) V Černošicích u Prahy srazil v úterý před 7:00 rychlík nezletilou dívku, která svým zraněním na místě podlehla. Hlavní trať Praha - Plzeň byla kvůli neštěstí uzavřena, po 7:30 začaly vlaky jezdit po jedné koleji, vyplývá z informací mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela a webu Českých drah.

Rychlík dívku srazil na železničním přejezdu, vlak zastavil až u nádraží Černošice-Mokropsy. Podle informací ČTK dívka zřejmě vstoupila do trati se sluchátky na uších. Podle Gabriela jelo ve vlaku asi 50 lidí, nikdo z nich se nezranil. Hasiči jim pomohli s přestupem do náhradní soupravy.

Na místě zasahují kromě středočeských hasičů v rámci mezikrajské výpomoci také hasiči z Prahy a pražští drážní hasiči, kteří si událost převezmou. Před 8:00 na místo dorazila také členka posttraumatického týmu, která poskytuje první psychickou pomoc jiné nezletilé.

Vlaky zastavila i porucha trakčního vedení ve Vršovicích

Železniční dopravu komplikovala od čtvrté hodiny ranní porucha trakčního vedení v železniční stanici Praha Vršovice. Porucha zastavila stovky vlaků, které vyjíždějí z Prahy. Provoz na železnici v Praze po poruše trakčního vedení ve Vršovicích byl bez omezení obnoven ve 12:00

„Událost se stala ve 3:43. Lokomotiva vyjížděla z nádraží a svým sběračem strhla trakční vedení,“ uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty (ŠŽDC) Marek Illiaš. 

Elektronická tabule na pražském hlavním nádraží informuje o zpoždění vlaků...

Elektronická tabule na pražském hlavním nádraží informuje o zpoždění vlaků kvůli poruše trakčního vedení ve Vršovicích.

Některé spoje proto byly odřeknuty, na některé byly nasazeny náhradní soupravy od vlaků, které přijížděly do Prahy, další spoje byly vypraveny se zdržením. Návrat ke standardnímu provozu, tedy včetně nasazení plánovaných souprav, bude proto podle Šťáhlavského trvat nejméně celý den, i když už vlaky budou jezdit. „Bude trvat delší dobu, než se soupravy vrátí do plánovaných oběhů (tras), proto mohou být ve vlacích zařazeny jiné než plánované vozy po celý den,“ upřesnil. 

Porucha trakčního vedení se nedotkla spojů RegioJet, protože vlaky soukromého dopravce jsou přistavovány se smíchovského nádraží, informoval mluvčí Aleš Ondrůj.

ČTK
  • 4Diskuse