1. srpna 2018 17:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

S teploměrem do tramvaje nebo na Karlův most. Extrémní teploty dosahovaly i 40 stupňů

14:15, náplavka u Karlova mostu. V blízkosti vody rtuť teploměru ihned lehce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 14:15, náplavka u Karlova mostu. V blízkosti vody rtuť teploměru ihned lehce... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Českou republiku již několikátý den sužují extrémní horka, která mají navíc podle hydrometeorologů v následujících dnech pokračovat. Jaké to je se v takovém počasí například jako turista procházet po Staroměstském náměstí, sedět v autě na rozpáleném parkovišti nebo jet tramvají, zjišťovaly Lidovky.cz. Naměřené teploty šplhaly ke 40 stupňům, rozpálené auto nabídlo dokonce 45 stupňů.

Ani v takto horkých dnech se nemohou zastavit běžné činnosti lidí, kteří jedou do práce nebo domů, musí tak opustit své klimatizované kanceláře či byty a vyrazit do města. Na chvíli jsme zakusili, jaké to v takovém horku je a s teploměrem se vydali do centra Prahy, nastoupili do klimatizované i neklimatizované tramvaje, vystoupili z auta na rozpálené magistrále a zaparkovali na parkovišti u obchodu. 

13:50, autobusové nádraží Na Knížecí. Cestující si na zastávkách postáli v 36...
13:45, vstup do stanice metra Na Knížecí. Kýžený chlad v metru zajistí až...

Vždy nás udeřila vlna neúprosného horka. V neklimatizované tramvaji teploměr naměřil 38 stupňů, očekávání chladnějšího pocitu v té klimatizované se příliš nedostavilo, teplota byla stále 30 stupňů. Na předním sedadle rozpáleného auta na parkovišti jsme se přesvědčili, že není vhodné při nákupech nechat v autě například psa, náš teploměr naměřil 45 stupňů.

Vyrazili jsme i na další místa, údaje o teplotách a časech jsou ve fotogalerii.

TEREZA ŠTĚPAŘOVÁ

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.