1. srpna 2018 17:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

S teploměrem do tramvaje nebo na Karlův most. Extrémní teploty dosahovaly i 40 stupňů

14:15, náplavka u Karlova mostu. V blízkosti vody rtuť teploměru ihned lehce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 14:15, náplavka u Karlova mostu. V blízkosti vody rtuť teploměru ihned lehce... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Českou republiku již několikátý den sužují extrémní horka, která mají navíc podle hydrometeorologů v následujících dnech pokračovat. Jaké to je se v takovém počasí například jako turista procházet po Staroměstském náměstí, sedět v autě na rozpáleném parkovišti nebo jet tramvají, zjišťovaly Lidovky.cz. Naměřené teploty šplhaly ke 40 stupňům, rozpálené auto nabídlo dokonce 45 stupňů.

Ani v takto horkých dnech se nemohou zastavit běžné činnosti lidí, kteří jedou do práce nebo domů, musí tak opustit své klimatizované kanceláře či byty a vyrazit do města. Na chvíli jsme zakusili, jaké to v takovém horku je a s teploměrem se vydali do centra Prahy, nastoupili do klimatizované i neklimatizované tramvaje, vystoupili z auta na rozpálené magistrále a zaparkovali na parkovišti u obchodu. 

13:50, autobusové nádraží Na Knížecí. Cestující si na zastávkách postáli v 36...
13:45, vstup do stanice metra Na Knížecí. Kýžený chlad v metru zajistí až...

Vždy nás udeřila vlna neúprosného horka. V neklimatizované tramvaji teploměr naměřil 38 stupňů, očekávání chladnějšího pocitu v té klimatizované se příliš nedostavilo, teplota byla stále 30 stupňů. Na předním sedadle rozpáleného auta na parkovišti jsme se přesvědčili, že není vhodné při nákupech nechat v autě například psa, náš teploměr naměřil 45 stupňů.

Vyrazili jsme i na další místa, údaje o teplotách a časech jsou ve fotogalerii.

TEREZA ŠTĚPAŘOVÁ

Najdete na Lidovky.cz