Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sáblíková si natloukla na kole, časovku ale pojede

Česko

PRAHA Po pouhých pěti stech metrech úterní časovky dvojic na domácím cyklistickém šampionátu si rychlobruslařská fenoménka Martina Sáblíková ošklivě natloukla.

V prudkém lijáku jí podklouzl nový bicykl a nejlepší sportovkyně republiky minulého roku se velmi tvrdě poroučela na asfalt.

Sotva se těžce zvedla, záhy ji otrávily pro změnu dva defekty... „Po pádu mně nešlo přehazovat na velký talíř a po dalším kilometru a půl jsem navíc píchla zadní kolo,“ připomínala Sáblíková pro LN nebývalou smůlu.

Trenér Petr Novák doplnil, že jeho svěřenkyně má sedřenou prakticky celou levou nohu. „Trochu riskovala, šla zkrátka do závodu naplno,“ pokýval hlavou. „Jako ostatně vždy.“ Nekonečné zdravotní trable Navzdory zmíněným komplikacím si Sáblíková s parťačkou z rychlobruslařských oválů Andreou Jirků stihly dojet pro bronz.

Ještě včera dopoledne Sáblíkové nebylo příliš dobře; trápila ji nevolnost a vnímala také nebývalou únavu.

Po obědě se však její stav alespoň mírně zlepšil.

„Loket i stehno mě pořád docela bolí,“ povídala Sáblíková trochu rozpačitě. „Čtvrteční časovku jednotlivkyň ale samozřejmě pojedu,“ dodala.

Zdá se, že zdravotní trable Sáblíkové jako by neměly konce. Prakticky celou zimní sezonu odjezdila na rychlobruslařských nožích s naštípnutou kostí v rameni, na začátku léta pro změnu zápolí s nataženými vazy v koleně.

Že by ale vazům závodění na kole škodilo, rázně odmítla: „Na koleni nosím normálně ortézu a bolest už prakticky necítím. Při úterním závodě se koleno téměř vůbec neozvalo, cítím ho snad jen když při tréninku skáču. Jinak všechno dobrý,“ pokračovala v tradičně optimistickém náhledu na danou situaci.

Sáblíková bude dnes obhajovat bronzovou medaili z loňského mistrovství a cestu na stupně vítězů by jí mohla usnadnit i neúčast šestnáctinásobné mistryně republiky Lady Kozlíkové (připravuje se na olympiádu ve Svatém Mořici) či Terezy Huříkové (po závodech v Itálii odpočívá). Sobotní start s otazníkem O svých touhách a cílech ale Sáblíková konkrétně hovořit nechce: „Vím jediné - že ze sebe na trati vydám všechno. Jediné, z čeho mám trochu obavy, je závěr časovky na kostkách. Snad nám bude přát počasí...“

Sáblíková původně chtěla jet i sobotní závod s hromadným startem, ale po těžkém pádu si zřejmě svoji účast ještě nechá projít hlavou. Petr Novák v této souvislosti mluvil zcela jasně: „Jestli bude pršet, ze závodu ji odhlásím!“

V závodě mužů se nepředstaví čerstvý vítěz závodu Kolem Švýcarska Roman Kreuziger, chybět ale nebudou Ondřej Sosenka, Jan Hruška ani René Andrle.

Dnešní program mistrovství v Třeboni: Časovka jednotlivců, muži a junioři (40 km), ženy a juniorky (20 km), od 15 hodin

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat