Sáblíková vyhrála poslední závod i SP

RYCHLOBRUSLENÍ

SALT LAKE CITY Martina Sáblíková vyhrála i poslední díl Světového poháru na dlouhých tratích. V Salt Lake City zvítězila v závodě na 3000 metrů a potvrdila svůj triumf v celém seriálu, který ovládla potřetí za sebou.

„Jelo se mi celkem dobře, v hale ale bylo chladno a připadalo nám, že led byl tvrdší,“ uvedla. „I proto nebyly časy takové, jak by se očekávalo,“ dodal kouč Petr Novák. Start Sáblíkové byl ale ohrožený, neboť měla problémy s nataženým svalem. Novák zároveň zvažoval, zda ji ze závodu neodhlásí proto, aby ušetřila síly před MS na jednotlivých tratích, které se uskuteční už příští týden ve Vancouveru.

Výsledky – 3000 m: 1. SÁBLÍKOVÁ 3:58,64, 2. Anschützová-Thomsová (Něm.) 3:59,88, 3. Grovesová (Kan.) 4:00,02. Konečné pořadí SP: 1. SÁBLÍKOVÁ 610, 2. Anschützová-Thomsová 375, 3. Grovesová 375, ...38. JIRKŮ 15.