Sáblíková znovu nenašla přemožitelku

ERFURT Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála v rekordu dráhy závod na 3000 metrů na Světovém poháru v Erfurtu. Česká hvězda delších tratí zajela svůj nejlepší čas sezony 4:03,65 a pojistila si vedení v seriálu.

„Jsem maximálně spokojená. K tomu není co dodat. Byl to super závod. Jelo se mi moc hezky a nemám tomu co vytknout. Diváci mě hnali kupředu, trenér mě hnal kupředu a podporoval mě i celý tým,“ řekla Sáblíková.

Trojnásobná mistryně světa dosáhla na své druhé vítězství v sezoně a celkově jedenácté v SP. Týden před MS ve víceboji zvítězila na jedné ze svých oblíbených tratí o půldruhé sekundy před domácí veteránkou Danielou AnschützovouThomsovou. „Radost mi dělá i fakt, že si Martina zajela letošní nejlepší čas,“ řekl trenér českého týmu Petr Novák.

Výsledky - ženy 3000 m: 1. SÁBLÍKOVÁ 4:03,65, 2. Anschützová-Thomsová (Něm.) 4:05,14, 3. Groenewoldová (Niz.) 4:06,60, Průběžné pořadí SP: 1. SÁBLÍKOVÁ 360, 2. Pechsteinová (Něm.) 255, 3. AnschützováThomsová 255, ...37. JIRKŮ 7.