Šafářová si potřetí za sebou zahraje čtvrtfinále

MADRID Tenistka Lucie Šafářová bude hrát na třetím turnaji za sebou čtvrtfinále. V Madridu vyřadila Rumunku Alexandru Dulgheruovou po setech 6:7, 6:1 a 7:6.

Její další soupeřkou bude středeční přemožitelka světové jedničky Sereny Williamsové Ruska Naděžda Petrovová.

Šafářová se na kurt dostala ve středu až pozdě večer. Duel proti 38. hráčce světa byl od začátku velmi vyrovnaný a o osudu prvního setu rozhodlo pár míčů v tie-breaku. Třiadvacetiletá česká hráčka však po prohře 4:7 nesložila zbraně, soupeřce ve druhé sadě třikrát vzala podání a vynutila si rozhodující set.

Dulgheruová měla mečbol Přestože byla Dulgheruová neustále o brejk napřed a za stavu 6:5 měla dokonce mečbol, zápas dospěl po dvou a půl hodinách opět do tie-breaku. V něm byla po výsledku 8:6 šťastnější Šafářová.

„Bylo to opravdu strašně těžké. Do posledního míče jsem nevěděla, jestli to dopadne tak, nebo tak. Soupeřka dobře běhala, měnila hru a bylo těžké se tomu přizpůsobovat,“ uznala kvality o tři roky mladší Rumunky.

Šafářová v posledních týdnech prokázala antukovou formu i ve Stuttgartu a Římě, kde se rovněž probojovala v podobně silné konkurenci až do čtvrtfinále. Svou další soupeřku Petrovovou však ani v jednom ze tří předchozích vzájemných duelů dosud neporazila. „Každý zápas je v tenise otevřený. Je to pro mě výzva ji porazit a dostat se zase o kolo dál,“ dodala.

Na další utkání už nemůže počítat s podporou v hledišti od přítele Tomáše Berdycha, jenž se kvůli zranění z turnaje odhlásil a včera měl odletět domů.