Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Firmy pomáhají: SAGA PRAHA podpořila projekt Helping Dolls, vytěžené peníze poputují rodinám, dětem i seniorům

Češti a slovenští designéři se již po desáté zapojili do charitativního projektu Helping Dolls, který vznikl z iniciativy Františka Anděla. Cílem projektu je pomáhat tam, kde je opravdu třeba. foto: SAGA PRAHA

Češti a slovenští designéři se již po deváté zapojili do charitativního projektu Helping Dolls, který vznikl z iniciativy Františka Anděla. Cílem projektu je pomáhat tam, kde je opravdu třeba. V minulosti charitativní akce pomohla dětem v Klokánku, lidem na Moravě po hurikánu, a nebo rodinám s pacienty se svalovou dystrofií.
  6:00

Letošní ročník projektu Helping Dolls pomůže především dětem z azylových domů Klokánek Láskova a SOOD Koala. Další část peněz poputuje vybraným seniorům v tíživé finanční situaci nebo do rodin, v nichž žijí nemohoucí osoby.

V neposlední řadě půjdou peníze i na pomoc sklářskému muzeu v Kamenickém Šenově, kde potřebují okamžitou pomoc s havarijním stavem budovy muzea.

Být součástí něčeho většího

Generálním partnerem akce se letos stala společnost SAGA PRAHA, která se dlouhodobě angažuje v pomoci potřebným a podporuje různé charitativní iniciativy.

Díky partnerství se společností SAGA PRAHA může akce Helping Dolls rozšiřovat své pole působnosti, čímž se každý rok daří pomáhat většímu počtu potřebných.

„Charitativní akce jako Helping Dolls nám připomínají, jak důležité je být součástí něčeho většího. Společně můžeme dosáhnout úžasných věcí a skutečně měnit životy lidí k lepšímu,“ říká CEO společnosti SAGA PRAHA Rafal Wawrzyniak.

  • Umělecké díla byla vydražena v rámci galavečera, který se uskutečnil v prostorách House of Lobkowicz na Pražském hradě dne 3. června.
  • Vydražená částka překročila hranici dvou milionů korun. Celková částka je 2 570 000 korun.
  • Výstava panenek a aukčních děl pak byla pro veřejnost k vidění v Pasáži českého designu, a hotelu Almanach X Alcron Praha od 1. 1. 2024 do 25. 5. 2024.

Devátý ročník projektu představil nejen umělecká díla od módních designérů, šperkařů a sklářů na aukci, ale i díla a panenky od studentů z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze – Umprum, a nově i umělecká díla a práce studentů ze Středních uměleckých škol.

K obdivu byla i mistrovská díla od Bystro design, Craft Explosion, Dominika Navrátila, Hany Valtové, oděvní značky CHATTY, Chiary Boni, Ivany Kaňovské, Jiřího Pačinka, Julie Haynaliy, Kláry Nademlýnské, Lay Sedlákové, oděvní značky LEEDA, Luboše Korbičky, Petra Novotného – Novotný Glass, Radany Bilíkové, Štěpánky Pivcové a dalších umělců.

Ambasadory letošního ročníku se staly houslistka Julie Svěcená, moderátorka Kristina Kloubková, zpěvačky Alžběta Kolečkářová, Annamária d’Almeida, Dáša Zázvůrková, Zuzana Gamboa, herečky Denisa Nesvačilová, Hana Holišová, Kristýna Frejová, Petra Špalková, Sabina Laurinová a modelka Sára Struhařová.

Autor: