Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Salámová královna

Česko

SLOUPEK LN

Královna bílé stopy se pomalu, ale jistě stává královnou salámové taktiky. Znáte ji přece. Nemůžete-li něco získat naráz, získáváte to po kouscích, jako když odkrajujete kolečka salámu. A tak to běželo i s libereckým šampionátem.

Před pěti lety, když Liberec kandidaturu vyhrál, se organizátoři dušovali, že žádné státní dotace chtít nebudou. Jistě, u toho Kateřina Neumannová nebyla. Pak ale do už rozjetého salámového vlaku naskočila zdatně. Z prvotního nic byla náhle miliarda a pak – kolečko ke kolečku – miliardy dvě.

I teď, když už víme, že každého občana České republiky vyjde celý ten spektákl na 200 korun, si královna vymohla od Libereckého kraje dalších 15 milionů. Že by na dovoz sněhu? Ale kdež, toho je až moc. Tak na odvoz?

Kdepak, na propagaci regionu v zahraničí. Jako by ho snad nepropagovala dost Neumannová, musí ji zastínit mimo jiné Michal David s Dádou Patrasovou.

Jednoho mimoděk napadne, že když už je Kateřina takovou fanynkou Václava Klause, mohla těmi penězi přispět na salám pro tamní nezaměstnané skláře.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!