Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Spálený 29.11.2020 16:03

Samoživitelky se nespojí ani dohronady v jednom bytě. Prostě jim chybí dovednost žít s druhým dospělým a stát to podmínkami jen podporuje.

Dle mého by každá sociální dávka měla být omezena na dva roky. Dávky pro studující by měly jít pod ministerstvo školství, důchody pod finance a tak dále. Každý trvalý finační tok má spadat pod svoje ministerstvo a ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) má řešit jen dočasnou sociální výpomoc.

Takto je snaha si problémy hýčkat, protože tím MPSV roste vliv a naopak klesá potřebná rychlost pomoci. Další důvodem rozpolcení je dvojí charakter ministerstva, kdy je i ministerstvem práce. Což není agenda orientovaná na rychlost, ale naopak na pečlivé a dlouhodobé plánování.

M. Vlasák 25.10.2020 11:38

Není nad úplnou rodinu, to by si měli uvědomit jak ti, kteří při každém problémku rozbíjejí svůj partnerský vtah, tak i ty dámy, které potřebují muže jen na oplodnění, protože cíleně chtějí mít dítě bez manžela. Za každou chybu se platí, a za chybu svých rodičů dvojnásobek.

H. Dostálová 25.10.2020 13:50

Taky ať si to uvědomí pánové, co utečou za jinou sukní. Do člověka prostě nevidíte a časem se lidi mění.

A. Lisovský 25.10.2020 13:55

Ano, souhlas. Stejně jako ženy, co se vetřou do přízně chlapa, i takové jsou.

J. Novák 4.11.2020 7:57

No, v článku je zmíněn příběh právě opačný: Matka opustila otce a nechala mu na krku dvojčata. Jak se vám to hodí do vašeho "příběhu", milostivá?

H. Dostálová 7.11.2020 20:35

Milostivě se podívejte na statistiky. Ano, pán je čestná výjimka. Můžete si v mém příspěvku tedy změnit slovo "otcové" na "druzí rodiče". Spokojen? Problém to nevyřeší, že?

J. Novák 8.11.2020 3:47

Takže, milostivá, opět se ptám: Dáte odkaz na vámi zmiňované statistiky? A nedělejte "krávu" a ten odkaz dejte, né že zase budete plácat, že si to mám vygůglovat sám :-P.

P. Beňo 25.10.2020 9:26

Celý život jsem pracoval a sám se živil, nikdo mi nepřispíval, jak těmhle osobám a živil navíc i děti a manželku...tudíž jsem byl čistokrevný "samoživitel" a "někohoživitel". Pak je ješte jedna skupina lidí v Česku, "nesamoživitelé ", které živíme my všichni, co pracujeme, z našich daní a oni furt žehrají.

Už s tím termínem "samoživitelka" běžte někam...

A. Majcherová 25.10.2020 9:52

R^

A. Majcherová 25.10.2020 9:53

R^

H. Dostálová 25.10.2020 10:09

Byli jste na děti dva a mohli jste mít i dva platy. Je v tom obrovský rozdíl.

P. Beňo 25.10.2020 10:26

Paní Dostálová, dle Vaší argumentace se tudíž nabízí jako první řešení, že se začnou "samoživitelky" spojovat pro vzájemnou výpomoc , jako dle Vás jasné výhodné ekonomicko organizační řešení....ale krom natažené ruky ke státu ( daňovým poplatníkům ) jsem o tomhle řešení neslyšel. ;-))

M. Turecek 25.10.2020 13:34

Ty radsi prestan lhat. Jelikoz za komancu tvoje manzelka musela urcite pracovat, tak si tady nevymyslej, ze jsi nekoho zivil sam.

J. Novák 4.11.2020 8:00

Tak to jste na omylu. Ani za komančů nebyla pracovní povinnost. A nebyl problém, aby manželka zůstala doma a starala se o domácnost a děti, když příjem manžela k uživení postačoval. Takže asi tak...

H. Dostálová 25.10.2020 13:52

Není třeba natahovat ruku, hlavně když se druhý partner podílí dostatečně finančně na potřebách dítěte. Ale často tak tomu není.

E. Novotná 25.10.2020 8:36

Uklízí a vaří ale mocjí to nebaví!!!;-D Prostě vzorná matka jak má být. Chudinka. ;-D;-D

P. Han 25.10.2020 9:07

Já také uklízím a vařím a moc mě to nebaví. Ale kromě toho dokážu přečíst celý článek a zamyslet se nad ním.

J. Novák 4.11.2020 8:04

I já uklízím a vařím. A představte si, že mě to baví! Je to dobře nebo špatně, když jsem chlap? Já bych řekl, milostivá, že né každého musí nutně bavit uklízet a vařit jen proto, že jde o ženskou. A pokud to máte nastavené tak, že pokud ženskou nebaví vařit a uklízet, tak je to chudinka či že je u ní něco špatně, tak je mi vás docela líto.

V. Bošková 25.10.2020 8:32

Za dva měsíce jarního omezení by nikdo neměl mít zvláštní obtíže; stát navíc dotuje různé firmy, aby nepropouštěly zaměstnance. V nejhorším by fungovala pomoc přes úřad práce nebo sociál. pomoc místního správního úřadu. Online výuka: školy jistě zajišťují i dovysvětlení látky žákům, pokud ji hned sami nepochopí (rodiče nejsou od toho, aby vyučovali, je samozřejmě lepší, když jsou schopni se podílet, ideální je, když to dítko zvládne samo). Kdo potřebuje kontakty, má příležitost zapojit se do pomoci pro potřebné občany.

P. Balcar 25.10.2020 9:04

Tolik teorie.

Realita je taková, že mnoha firmám ještě nedorazily náhrady za jarní nouzový stav.

H. Dostálová 25.10.2020 10:11

Mnohé totiž neumí správně vyplnit žádost. Navíc musí nejdřív vyplatit zaměstnance a pak dostanou náhradu. Firmy, co nemají rezervy a jedou od nuly k nule a měly tedy problémy i dříve, mají je i teď.

P. Balcar 25.10.2020 15:14

Ukázkový příklad byrokratické překážky. Firmy, co jsou v problémech, mají právě problém s cash flow na základní provoz, jako je platba zaměstnanců a nájmů. Před vyhlášením nouzového stavu ty firmy ještě nějak fungovaly. Nouzový stav je dorazil.

Vyplnit správně žádost v tomto byrokratistánu není jen tak. Zajímavé je, jak se tají seznamy úspěšných žadatelů o covidové programy.

Další ukázková byrokratická překážka vládní nepomoci bylo dokládání poklesů příjmů za leden a únor. Tj. měsíce PŘED nouzovým stavem. Prostě pomoc nastavená jako oje.ávka.

J. Novák 4.11.2020 8:06

Takže, pokud vám dobře rozumím, nouzový stav u některých firem jen urychlit to, co by stejně bylo nevyhnutelné, tedy jejich krach. Je to tak správně, že?

P. Balcar 4.11.2020 9:04

Ne, pochopil jste to špatně.

Firmy by bez nouzového stavu dál přežívaly, poskytovaly služby, odváděly daně. Ikdyž všechno jednou skončí, že?

O nevyhnutelnosti jsem nepsal. Ta platí určitě u lidského života. Ale i důchodce s diabetem II typu se může klidně dožít dalších desítek let, když nepotká Sars-cov-2, který ho pošle do futrálu. "Je to tak správně, že?" Co s důchodcama, že? Akorát ujídají ze státního rozpočtu a zabírají místo, že? Sice by mohli třeba vychovat vnoučata nebo pravnoučata, ale covid "jen urychlit to, co by stejně bylo nevyhnutelné".

J. Novák 4.11.2020 11:28

Jste vedle. Já s důchodci rozhodně soucítím, protože už mezi ně také patřím. Jinak, pokud se týče živnostníků, jsem přesvědčen, že ti schopní přežijí i tuhle krizi. Samozřejmě, některé hospody se z toho nevzpamatují, ale i bez této krize celkem běžně jedna zavře a druhá se otevře. Pamatuji si dobře, jak mnoho lidí vyhrožovalo v souvislosti se zavedením EET, kolik právě hospod padne. A ono to ani zdaleka nebylo tak horké. U nás na vsi třeba jedna skutečně v době zavedení EET padla a lidé si to dali do souvislosti s EET. Ovšem až po nějakém čase vyšlo najevo, že už poměrně dost dlouho provozovatel neplatil nájemné obci. poplatky za energie a vodu a po uzavření polovinu zařízení hospody, které patřilo rovněž obci, rozkradl. Takže asi tak... Ale klídek. V prostorách tohoto "hospodského" už provozuje jiný nájemce, na podstatně vyšší úrovni, než jeho předchůdce a v současné době vesele prodává jídlo přes okénko. Dokonce nabízí dovoz svatomartinských hus až do domu. Jo, když někdo umí, tak ho

P. Balcar 4.11.2020 21:54

Sám jste vedle. Uvedl jsem přirovnání, kde jste se mohl jako důchodce chytit, jak hloupé je opakovat generalizování od lidí, co nikdy nepodnikali nebo dokonce nikdy nepracovali ani jako zaměstnanci v produkční sféře.

Důchodci přeci umírali a umírají i bez kovidu, že? Takže to je jako bych uvedl příklad důchoce, který měl více četné zdravotní problémy, ale covid ho dorazil a tvrdil bych, že to bylo nevyhnutelné!

Na soucit vám všichni důchodci i nedůchodci na JIPce kálí, arogantní mudrlante!

J. Novák 5.11.2020 5:03

No, řekl bych, že s vámi to nemá cenu. Stejně z vás nic jiného, než urážky, nevypadne. :-) Hezký den!

P. Balcar 5.11.2020 6:34

Cenu to nemá s vámi. Nepřispěl jste ničím, než opakováním hloupých názorů od hlupáků a nemáte na to si kriticky přebrat, co vlastně papouškujete.

J. Novák 6.11.2020 6:17

Můžete, prosím pěkně, svoji myšlenku blíže rozvést, abych se příště vyvaroval chyb? :-) Tedy, abyste to pochopil i vy: Jaký můj názor máte za hloupý, po kterých hlupákách to opakuji a co že nejsem papouškovaného schopen kriticky přebrat? Děkuji! :-)

P. Balcar 7.11.2020 7:12

Jestli jste to do teď nepochopil, tak je to marný. Další úroveň vysvětlování by musela být s obrázky nebo s maňáskama.

Je smutné sledovat senilitu a demenci na postupu.


TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Moderní televizory jsou naplněné aplikacemi a funkcemi, mohou být i zajímavým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Stavba, jež načerno vyrostla v CHKO Lužické hory. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...