Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šance jsou k ničemu, když nedáváme góly

Česko

BRNO Psalo se 21. března a fotbalisté Slavie vycházeli z kabiny šťastní, že nakonec dokázali vstřelit jediný gól Zlínu. Ani kapitán Erich Brabec (32) tehdy ale netušil, že to bude na dlouho poslední vítězství, které oslaví. Po včerejší jednogólové porážce od Brna se může kdysi jedenáctibodový náskok v čele ligy smrsknout na pouhých pět bodů.

* Co se stalo s obranou Slavie ve 28. minutě, kdy dal Tomáš Došek rozhodující gól?

Letělo mi to přes hlavu za záda až k opuštěnému Doškovi. Marek Suchý se ještě snažil míč odkopnout, ale balon ho přeskočil. Došek pak měl jednoduchou práci, vždyť stál před brankářem úplně sám.

* Po většinu času jste byli lepším týmem. Jak je tedy možné, že ani pátý zápas v řadě nepřinesl tři body?

Neustále jsme stupňovali úsilí a chtěli vstřelit vyrovnávací gól. Není nám ale nic platné, že si vytváříme šance, když nedokážeme skórovat. Bez gólů nevyhrajeme.

* Minulý týden jste dokázali dohnat dvoubrankový náskok Mladé Boleslavi. Čím to je, že jste najednou nedokázali vyrovnat?

Nevím, asi hraje roli psychika. Podívejte se na Brno. Hrálo na hranici svých možností a z jediné vážnější šance dokázalo dát vítězný gól. Takovou jistotu teď absolutně postrádáme.

* Nemáte strach, že se boj o titul ještě zkomplikuje?

Tak černě bych to neviděl. Každý hráč Slavie teď musí jít a zpytovat vlastní svědomí. Do dalšího zápasu půjdeme s čistou hlavou a budeme doufat, že se k nám štěstí přestane obracet zády.

Autor: