Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Sarko“ chystá rozvod, spekuluje francouzský tisk

Česko

PAŘÍŽ Mluvčí francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho prý brzy oznámí rozchod a rozvod hlavy státu s manželkou a první dámou Francie Cécilií Sarkozyovou. Včera to na svých internetových stránkách uvedl deník L’Est Républicain. Mluvčí prezidentského Elysejského paláce toto tvrzení odmítl komentovat.

Sarkozyho mluvčí David Martinon měl podle listu oznámit prezidentovo rozhodnutí zrušit své manželství nejspíš během včerejška. „Nekomentuji všechny dohady v redakčních sálech, a rozhodně ne toto,“ řekl Martinon na dopoledním brífinku k činnosti prezidenta. Deník L’Est Républicain se ve svém článku odvolává na nejmenované zdroje z Elysejského paláce. Cécilia Sarkozyová právě tomuto listu poskytla své jediné interview od květnového zvolení svého manžela hlavou státu.

Kromě francouzských médií se spekulace o rozchodu prezidentského páru objevily i ve švýcarském deníku 24 heures. Ten označil Sarkozyovy za „neoficiálně odloučené“ a informoval, že Cécilia trávila poslední týdny v Ženevě a Londýně.

Francouzský týdeník Le Nouvel Observateur zase citoval Sarkozyho rozhovor s gruzínským prezidentem Saakašvilim během sledování ragbyového zápasu. „Sarko“ se v něm prý svěřil, že bude brzy volný. „Naštěstí je tu ragby, při něm se dá na vše zapomenout,“ prohlásil údajně.

Manželé se krátce rozešli již před Sarkozyho zvolením do čela státu. Nyní se Cécilia po boku prezidenta neobjevila již několik týdnů. Ten to vysvětlil tím, že se manželky dotkla kritika ohledně její letní mise k osvobození bulharských zdravotních sester v Libyi.

Autor: