Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Savov se před britským soudem oháněl interními dokumenty ze státního zastupitelsví

Česko

  9:12
LONDÝN/PRAHA - Miliardáře Františka Savova se už druhým rokem snaží česká justice dostat zpátky do Česka. Má totiž podezření, že připravil stát na daních o 648 milionů korun. Savov v současné chvíli pobývá v azylu v Londýně.

František Savov foto: Lidovky.cz

Savov se vydání brání, a to patrně i za pomoci dokumentů uniklých ze státního zastupitelství. Podle informací Hospodářských novin se Savov snažil přesvědčit londýnský soud, který rozhoduje o jeho vydání o tom, že v Česku nemá šanci na rychlý a spravedlivý proces.

V jeho kauze totiž zbývá rozklíčovat ještě velké množství dat. Svá tvrzení podpořil Savov dokumenty ze státního zastupitelství. Jejich předložení potvrdila vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Jak se k nim Savovovi zástupci dostali, ale neví.

„Můžu potvrdit, že právní zástupci inženýra Savova předložili u soudu v Británii dokumenty, k nimž neměli mít přístup,“ řekla HN Bradáčová.

Savov vlastní vydavatelství Mladá fronta, do jehož portfolia patří deník E15, týdeník Euro nebo časopis Lidé a Země, dříve mu patřil také jihočeský pivovar Samson nebo Hotel Praha.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat