Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sázkaři mají o prezidentu jasno, někdejší favorit ostrouhá

Česko

  7:00
Skutečné výsledky prvního kola prezidentských voleb budeme znát teprve v sobotu pozdě odpoledne, ale o nadějích jednotlivých kandidátů mohou hodně napovědět i kurzy, které na politiky vypsaly sázkové kanceláře.

Jan Fischer při volbách foto: MAFRA: Tomáš Krist

Podle bookemakerů je stále jasným favoritem prezidenstské volby Miloš Zeman, v pátek odpoledne byl kurz mna jeho vítězství u Tipsportu 1,4:1, přičemž ještě nedávno počátkem týdne nabízel kurz 1,7:1. Podobně postupovaly například i Chance nebo Fortuna.

Celou on-line reportáž najdete ZDE

Naopak šance někdejšího největšího favorita Jana Fischera jsou (alespoň podle kurzu Fortuny) prachmizerné. Jeho kurz letěl vzhůru a uzavíral na 8,5:1. Zcela opačně se pak vyvíjel kurz na Karla Schwarzenberga, kterému za poslední týden spadl kurz až na včerejších 3,8:1.

Kurzy na vítěze ve Fortuně

Miloš Zeman                    1,35
Karel Schwarzenberg      3,9
Jan Fischer                       10
Jiří Dienstbier                    50
Vladimír Franz                   65
Přemysl Sobotka             275
Jana Bobošíková             500
Zuzana Roithová              500
Táňa Fischerová              500

"Dnešní den byl doslova volební smrští, dopoledne na volby mířil každý druhý tiket, odpoledne už čtyři z pěti," uvedl v pátek hlavní bookmaker Fortuny Ondřej Vích.

Lidé si u sázkových kanceláří mohou vsadit na úspěch kandidátů v nadcházejícím prvním kole, na voličskou účast nebo u Fortuny také na to, která ze tří kandidujících žen dopadne nejlépe. V případě mužských kandidátů totiž o jejich pořadí mají sázkové kanceláře jasno, při odhadu pořadí žen se rozcházejí.
Fortuna, Sazka a Tipsport nejvíc věří předsedkyni Suverenity Janě Bobošíkové, Chance a Synot Tip zase europoslankyni KDU-ČSL Zuzaně Roithové. Maxi-Tip spor vyřešil tím, že všem třem kandidátkám stanovil stejný kurz. Synot Tip vypsal také sázky na to, kolik hlasů dostanou tři vybraní kandidáti - Bobošíková, místopředseda a senátor ČSSD Jiří Dienstbier a bývalý úřednický premiér Jan Fischer.

FOTOGALERIE

Fortuna má v nabídce také sázku na to, zda nový prezident vyhlásí letos všeobecnou amnestii, jakkoli je za dílčí amnestii kritizován končící prezident Václav Klaus. Lidé si mohou vsadit rovněž na to, jestli se budoucí hlava státu do pěti let rozvede nebo uzavře sňatek, zda se mu narodí potomek a zda první funkční období dokončí. 

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat