14. dubna 2008 10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sboristka si vymyslela ošahávání Kulínským

HRADEC KRÁLOVÉ Ve sboru vládla přátelská atmosféra, shodly se u soudu bývalé členky Bambini di Praga. O nevhodném chování Bohumila Kulínského vůči členkám sboru vyslýchané nevěděly. Jedna však poznamenala, že sbor opustila, protože jí přišlo zvláštní chodit nahá do sauny. Další bývalá členka přiznala, že si svou předchozí výpověď vymyslela. Proces s Kulínským by mohl skončit ke konci dubna.

Bývalý sbormistr Bambini di Praga Kulínský čelí obžalobě ze zneužívání 49
někdejších sboristek.

"Saunování bylo dobrovolné, s Bohumilem Kulínským jsem nikdy neměla žádný
problém. Ani jsem nevěděla, že by měl poměr s některou z členek sboru," řekla jedna se sboristek. Před soudem také vypovídala dívka, kterou Kulínský podle obžaloby na zájezdu do Japonska osahával na břiše. Dívka však dnes svou původní výpověď stáhla. "Ve té výpovědi nebyly uvedené pravdivé věci, chtěla jsem být zajímavá a cítila jsem nátlak od policie, proto jsem řekla o tom osahávání. Nic takového se nestalo," řekla sboristka, která před soudem uvedla, že s Kulínským nikdy neměla žádný problém.

Uvozovky dolníCítila jsem nátlak od policie, proto jsem řekla o tom osahávání. Nic takového se nestaloUvozovky horní

Jeden ze sboristek však přiznala, že kvůli saunování ze sboru odešla. "Šla jsem v plavkách a sbormistr se nám smál a říkal, ať si ty plavky sundáme. Zpočátku jsem to brala normálně, až později mi to přišlo zvláštní a ze sboru jsem odešla. Že by se však k někomu choval intimně, jsem neviděla," vypověděla sboristka.

Krajský soud v Hradci Králové měl na dnešní den předvoláno celkem sedm sboristek, tři z nich však nedorazily a soud se je pokusí vyslechnout ve čtvrtek 17. dubna, kdy by měly také zaznít závěrečné návrhy. Rozsudek v případu by mohl padnout 23. dubna.

Kulínskému, který obžalobu odmítl a přiznal pouze, že s některými sboristkami měl milenecký poměr, hrozí v případě prokázání viny až 12 let vězení. Případem se zabýval hradecký soud již dříve, jednání se však týkala jen dvou nejzávažnějších skutků. Soud Kulínského v obou případech osvobodil. Odvolací pražský vrchní soud ale oba rozsudky zrušil a posledním verdiktem nařídil spojit všech 49 skutků do jediného líčení. Krajský soud začal kauzu Kulínský znovu projednávat 29. října 2007.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!