Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Schejbalová z TOP 09 zneužívá poslanecké náhrady. Přihrává peníze Orlu

Jaroslava Schejbalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslava Schejbalová |

BRNO Poslankyně Jaroslava Schejbalová (TOP 09) platí z poslaneckých náhrad kancelář v domě tělovýchovné jednoty Orel, v jejímž vedení působí. Spolku tak odvádí 30 tisíc korun měsíčně, běžná cena nájmů v této brněnské lokalitě je přitom o několik tisíc korun nižší. Strana ji za to kritizuje. Schejbalová se ale přestěhovat nehodlá.

Uvedly to Hospodářské noviny. "Myslím, že je ve střetu zájmů a že náhrady nevyužívá, jak má," řekl šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík. Schejbalovou prý vyzval, aby si našla levnější kancelář.

"Řešil jsem to s ní několikrát. Nemůžu ale dělat víc než jí to pořád opakovat," prohlásil. Poslankyně s novináři nekomunikuje.

Poslanecké náhrady, které poslanci nemusejí vyúčtovávat, patří ke kontroverzním výsadám českých poslanců. Například lidovecký exministr Libor Ambrozek si zřejmě díky poslaneckým náhradám pomohl k novému bydlení za deset milionů korun, podobně naložil s náhrady i současný lídr ČSSD Bohuslav Sobotka.

,
Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.