19. října 2018 11:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Macron míří do Prahy na oslavy 28. října. V pátek se na Hradě sejde se Zemanem

Francouzský prezident Emmanuel Macron s českým prezidentem Milošem Zemanu na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský prezident Emmanuel Macron s českým prezidentem Milošem Zemanu na... | foto: Reuters

PRAHA Prezident Miloš Zeman se v pátek 26. října večer sejde na Pražském hradě s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Na twitteru to v pátek uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Macron do Česka přijede na oslavy stoletého výročí republiky, podle původních informací Elysejského paláce měl do ČR přijet o víkendu.

Macron do Česka přicestuje ze Slovenska, kde bude jednat s prezidentem Andrejem Kiskou a premiérem Peterem Pellegrinim. V Praze ho kromě setkání s prezidentem čeká i schůzka s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

19.října 2018 v 10:52, příspěvek archivován: 19.října 2018 v 11:41

Prezident republiky Miloš Zeman se v pátek dne 26. října 2018 v 19:00 hodin na Pražském hradě setká s prezidentem Francouzské republiky Emmanuelem Macronem.

Francouzský prezident do Prahy zamíří v době vrcholících oslav 100. výročí vzniku Československa. V sobotu 27. října se v Praze bude slavnostně otevírat rekonstruovaná historická budova Národního muzea. Babiš na ni pozval řadu státníků, seznam potvrzených jmen Úřad vlády ČR dosud nezveřejnil. Česká armáda už dříve uvedla, že v neděli 28. října se slavnostní přehlídky zúčastní americký ministr obrany James Mattis a piety na Vítkově slovenský prezident Kiska.

ČTK