14. července 2010 15:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Schwarzenberg si za náměstka bere Schneidera, Kmoníčka odvolal

Odvoloný Hynek Kmoníček na snímku z loňského srpna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odvoloný Hynek Kmoníček na snímku z loňského srpna | foto: Lidové noviny

PRAHA Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg oznámil první personální změny, jeho náměstkem bude diplomat a dosavadní programový ředitel Pražského institutu bezpečnostních studií Jiří Schneider.

Schwarzenberg také odvolal náměstka Hynka Kmoníčka, informovalo ministerstvo.

Podle očekávání ve funkci generálního sekretáře končí rovněž Milan Sedláček, který se stane novým velvyslancem v Thajsku. Nahradí ho dosavadní velvyslanec v Maďarsku Jaromír Plíšek. Jaký bude osud dalšího dosavadního náměstka Vladimíra Galušky úřad zatím neoznámil. Ministr zahraničí měl dosud celkem tři náměstky a generálního sekretáře na úrovni náměstka.

Čtětek také:

Nový náměstek Schneider v letech 1995 až 1998 působil jako velvyslanec v Izraeli a byl také politickým ředitelem ministerstva.

Ministerstvo dále oznámilo, že ve funkci mluvčího skončil Filip Kanda, jehož dočasně nahradí ředitel tiskového odboru Jiří Beneš. Kanda bude nadále v tiskovém odboru ministerstva pracovat.

ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.