Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sdružení využilo proti Fischerovi Pohlreicha. Ten o tom neví

Česko

  8:00
PRAHA - Sdružení Dekomunizace přišlo s novým videoklipem "Želé na Hrad," který má odrazovat od volby Jana Fischera prezidentem. Po výzvě herce Hanáka nyní využívá oblíbeného šéfkuchaře Pohlreicha. Vše se však upeklo za jeho zády.

Zdeněk Pohlreich foto: MAFRA - Jindřich Mynařík

Když po výzvě herce Tomáše Hanáka Jan Fischer neodstoupil, přišlo sdružení Dekomunizace s "těžším kalibrem." Ve svém novém klipu Želé na Hrad použilo sestřihy z oblíbeného pořadu Ano šéfe! Doufá, že misi, ve které Hanák "zklamal", dovede úpěšně do konce Zdeněk Pohlreich, jehož záběry využilo. Známého šéfkuchaře však sdružení neinformovalo.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve videoklipu je Pohlreichovi naservírován talíř s oblíbeným amarounovým želé, známým pokrmem ze seriálu Návštěvníci. Šéfkuchař nad tradičními lahůdkami české kuchyně nešetří expresivními výrazy.

"Tohle je klasickej polobolševickej design," kroutí hlavou Pohlreich a odstrkuje talíř. Jeho rozčilení eskaluje, když se v kostce želé objeví hlava Jana Fischera: "Tohleto je ovšem totální průser, mimořádně hnusný," komentuje otráveně svůj oběd.

Na video se můžete podívat zde:

Pohlreich o klipu nic neví

Hlavní hvězda politické agitky Pohlreich však v klipu účinkuje "na černo". "Chtěli jsme pana Pohlreicha kontaktovat, ale pak jsme se někde dočetli, že neuznává prezidentskou volbu, a tak jsme usoudili, že je to zbytečné. Vážně jsme uvažovali o tom, že budeme kontaktovat i pana Švankmajera kvůli animaci z Návštěvníků. Nemáme souhlas České televize ani televize Prima, nicméně ve videu je citujeme, protože přiznáváme, že jsme si scény vypůjčili," řekl serveru Lidovky.cz jeden z autorů Libor Klečka.

V potenciál virálního videa Klečka věří: "My jsme doufali, že Fischer odstoupí po shlédnutí videa s Hanákem, a protože se tak nestalo, zvolili jsme větší kalibr v tomhle smyslu. Upozorňujeme zde na další Fischerovy nedostatky a věříme, že se lidé proberou a nebudou volit 'želé na hrad'. Myslím si, že Fischer neodstoupí, ale věřím, že nepostoupí," dodal Klečka.

Dekomunizace

Občanské sdružení Dekomunizace vzniklo v říjnu roku 2007. Mezi jeho zakládající členy patří například Ladislav Smoljak, Jan Svěrák nebo Ivan Medek. Sdružení si vytklo za cíl zbavit členy Komunistické strany podílu na moci nenásilným připomínáním zločinů této ideologie veřejnosti.

Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!
Vyzkoušejte s námi prací kapsle Persil a aviváž Silan zdarma!

Pokud se na vás neusmálo štěstí na jaře, kdy naši testeři vyzkoušeli prací gel Persil, tak pak je takhle testovačka přímo pro vás! Hledáme 40...