Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sdružení využilo proti Fischerovi Pohlreicha. Ten o tom neví

Zdeněk Pohlreich | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Pohlreich | foto: MAFRA - Jindřich Mynařík

PRAHA Sdružení Dekomunizace přišlo s novým videoklipem "Želé na Hrad," který má odrazovat od volby Jana Fischera prezidentem. Po výzvě herce Hanáka nyní využívá oblíbeného šéfkuchaře Pohlreicha. Vše se však upeklo za jeho zády.

Když po výzvě herce Tomáše Hanáka Jan Fischer neodstoupil, přišlo sdružení Dekomunizace s "těžším kalibrem." Ve svém novém klipu Želé na Hrad použilo sestřihy z oblíbeného pořadu Ano šéfe! Doufá, že misi, ve které Hanák "zklamal", dovede úpěšně do konce Zdeněk Pohlreich, jehož záběry využilo. Známého šéfkuchaře však sdružení neinformovalo.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve videoklipu je Pohlreichovi naservírován talíř s oblíbeným amarounovým želé, známým pokrmem ze seriálu Návštěvníci. Šéfkuchař nad tradičními lahůdkami české kuchyně nešetří expresivními výrazy.

"Tohle je klasickej polobolševickej design," kroutí hlavou Pohlreich a odstrkuje talíř. Jeho rozčilení eskaluje, když se v kostce želé objeví hlava Jana Fischera: "Tohleto je ovšem totální průser, mimořádně hnusný," komentuje otráveně svůj oběd.

Na video se můžete podívat zde:

Pohlreich o klipu nic neví

Hlavní hvězda politické agitky Pohlreich však v klipu účinkuje "na černo". "Chtěli jsme pana Pohlreicha kontaktovat, ale pak jsme se někde dočetli, že neuznává prezidentskou volbu, a tak jsme usoudili, že je to zbytečné. Vážně jsme uvažovali o tom, že budeme kontaktovat i pana Švankmajera kvůli animaci z Návštěvníků. Nemáme souhlas České televize ani televize Prima, nicméně ve videu je citujeme, protože přiznáváme, že jsme si scény vypůjčili," řekl serveru Lidovky.cz jeden z autorů Libor Klečka.

V potenciál virálního videa Klečka věří: "My jsme doufali, že Fischer odstoupí po shlédnutí videa s Hanákem, a protože se tak nestalo, zvolili jsme větší kalibr v tomhle smyslu. Upozorňujeme zde na další Fischerovy nedostatky a věříme, že se lidé proberou a nebudou volit 'želé na hrad'. Myslím si, že Fischer neodstoupí, ale věřím, že nepostoupí," dodal Klečka.

Dekomunizace

Občanské sdružení Dekomunizace vzniklo v říjnu roku 2007. Mezi jeho zakládající členy patří například Ladislav Smoljak, Jan Svěrák nebo Ivan Medek. Sdružení si vytklo za cíl zbavit členy Komunistické strany podílu na moci nenásilným připomínáním zločinů této ideologie veřejnosti.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...