Středa 27. ledna 2021svátek má Ingrid 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Mám pocit, že soupeřím s pány Mynářem, Ovčáčkem a Nejedlým, prohlásil Drahoš

Soupeřem Miloše zemana ve druhém kole prezidentské volby bude akademik Jiří Drahoš. Ten by se se Zemanem konečně rád setkal v osobním duelu. Očekává také, že ho podpoří příznivci dalších kandidátů, kteří v prvním kole neuspěli. Doprošovat se ale nebudu, řekl Drahoš novinářům na tiskové konferenci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boko 16.1.2018 13:29

Vidím, že jste si už vybral.

S. Hammer 16.1.2018 5:59

Poposedněte! Nevěřím vůbec tomu, že sprostotu tohoto národa něco porazí. Zeman to zase vyhraje, z toho jsem zoufalý. Jsem zoufalý z toho, že se nikdy nedočkám obratu k lepšímu, furt jen zloději, lháři, křiviči historie jako vy atd.

S. Hammer 16.1.2018 5:57

Stačí, pane Apolen, nebo chcete ještě sem vložit "Dos Alto, mýtus a skutečnost?" Nebo si to najdete a koupíte už sám?

A ještě, abyste vystřízlivěl více, si pořidťe od pana Klůce knížky Sokolovo bez mýtů a propagandy, to se už rozeřvete jako já. Jediný tento dvaadvacetiletý klučina ze všech opisujících autorů vlezl do německého archivu a líbit se vám to nebude ještě více.

S. Hammer 16.1.2018 5:54

Republika nedovolila vojákům z fronty nosit ani medaili za statečnost, a dokonce ani pamětní odznak svého pluku, s nímž prošli peklem bojů a denně viděli strádání, krev a smrt svých kamarádů. Za porušení tohoto zákazu hrozilo bývalému c. a k. vojáku z Velké války vězení v délce až 14 dnů nebo peněžitý trest do výše až 15 000 Kč. Tito muži měli dokonce zakázáno zakládat své veteránské spolky, s výjimkou spolků podpůrných. Teprve generál Alois Eliáš, sám bývalý frontový voják a legionář, bohužel až ze své funkce předsedy protektorátní vlády, prosadil změnu a vládním nařízením (č. 307/1941) přilepšil těmto vojákům z fronty tzv. čestným žoldem, tedy příplatkem za udělení válečných dekorací. Když byl za dva měsíce nato zatčen gestapem a odsouzen k trestu smrti, nikdo netušil, že jeho gesto bude mít po válce svou neblahou dohru. Muži, kteří si o tento příplatek požádali, byli v letech 1945–1946 postaveni před tzv. očistné komise, skandalizováni a trestáni.

Konec citace Josefa Fučíka.

S. Hammer 16.1.2018 5:54

Právě v tomto úsilí vznikla ta nepřeberná řada příběhů plných zběhnutí a přechodů k nepříteli, vzpour, vzepření, sabotáží, ulejváctví a švejkování, jež vytvářely představy o našem nebojování. Způsobila nemalé škody, neboť nad takto líčenou mentalitou českých vojáků kroutili po válce povážlivě hlavou i naši noví spojenci. Po odchodu do občanského života se stali bývalí c. a k. vojáci z fronty nepřímo diskriminovanou skupinou, pokud šlo o jakékoliv (čestné i hmotné) kompenzace za újmu frontových let, jež je zdravotně i psychicky poznamenala na celý další život.

S. Hammer 16.1.2018 5:53

O tom, že velkorysost a schopnost usmíření nejsou zrovna oslnivými vlastnostmi našeho národa, se měli poté možnost přesvědčit nejen piavští bojovníci, ale všechny ty statisíce českých vojáků, navrátivší se z války v uniformě zanikající monarchie. To, že tito muži setrvali pod jejím praporem až do konce a nevzepřeli se, ať ze strachu nebo proto, že považovali přísahu za neporušitelný závazek, je v nových podmínkách nijak nectilo. Mnoha způsoby jim bylo dáno najevo, že své vojenské ctnosti projevili v cizích službách. Nová republika, obklopená nepřáteli, je sice neprodleně poslala do nových bojů, tentokráte s Volkswehrem, Poláky a Maďary, ale za své je nikdy zcela nepřijala. Nezavděčili se ani ti z nich, kteří se dodatečně snažili rozpomenout na to, že vlastně rovněž bourali zpuchřelé Rakousko.

J. Sýkora 16.1.2018 5:53

A se zbabělým fíkusem, který se vyhýbá debatám.

:)

S. Hammer 16.1.2018 5:52

Vy jste Apolen. Naivka.

Je vám 71 let? No a co? Pan Josef Fučík a jeho dílo. Přečtěte si, co Masaryk udělal statisícům chlapům, co nezradili vlast, boha a císaře, pokud je vám 71 let tak si to najděte, to snad umíte. Já tu stať mám, ale je to dlouhé do diskuse. Jediné, čím se Masaryk lišil od bolševika v chování k hrdinům bylo, že je nevěšel. A víte, kdo to až napravil? Nacisté!!! Ale jen na chvíli, bolševik je zase poslal tam, kam Masaryk. Tak já vám to sem vložím po částech, pěkné střízlivění přeju.

S. Hammer 16.1.2018 5:46

Já s váma nepolemizuji, že bez vzdělaných lidí... to ano, ale tady nepůjde vůbec o vzdělání, vy se zamyslete. Viz souboj Zeman - Schwarzenberk. U tupého českého stáda moc nejde o vzdělanost... tak tak spíše sprostota, bolševikovy lži atd. Drahoš je v tomto kašpárek.

Š. Apolen 16.1.2018 1:08

Z čeho jste tak zoufalý Hammere ? Z toho, že Zeman za pár dní končí ?

Š. Apolen 16.1.2018 1:06

To o té perzekuci vojáků věrných císaři jste si vymyslel ! Je mi 71 let, o tyto věci se zajímám a nikde jsem na něco takového nenarazil ! Prostě, Vy musíte pomlouvat, kdyby na chleba nebylo.

Š. Apolen 16.1.2018 1:00

"Drahoš je akademik, kašpárek mimo realitu". Hammere, přečtěte si po sobě, co jste napsal a zamyslete se nad tím. Jestli jste toho ale schopen. Pro Vás je asi kašpárek, každý vzdělaný člověk. Ale, bez myslících lidí, bychom stále ještě skákali po stromech.

Š. Apolen 16.1.2018 0:54

To je čistě Váš problém Boko, že si neumíte vybrat z devíti kandidátů. Až na tři docela kvalitních.

T. Vidím 16.1.2018 0:26

Vaše pocity, Kořínek, si můžete narvat třeba do špic.

K. Kořinek 15.1.2018 22:05

Já zas mám pocit, že Drahoš spolupracoval s StB. Věřím, že ku prospěchu ČSSR.

S. Hammer 15.1.2018 17:57

Nečekám od nikoho ideál, ale co je moc to je příliš.

P. Boko 15.1.2018 15:26

Zeman není ideální, ale když ono opět nebylo koho vybrat.

S. Hammer 14.1.2018 15:26

Tak zaprvé, paní Leibišová: jestli máte problém s vizáží, začněte sportovat, budete vypadat za deset let líp a můžete všem směle říkat, kolik je vám let. To byl vtip. Já se vás ve skutečnosti neptám na věk, já vám jenom připomínám vaše křičení hop a ještě jste nepřeskočila.

O TGM vypovídá pro nečtoucí jeho rozhovor s britským PM v dílu Velké bourání, najděte si ho na uložto. Moc hezké. George hraje Míra Donutil, nebude se vám to asi líbit. Pak si najděte ještě dílo pana Josefa Fučíka. Zeman na rozdíl od Masaryka nelhal svým vojákům, že je posílá na smrt, nelhal o své vlasti všechno špatně jako pes, nelhal všem, které přesvědčoval, že spolu s Polskem vytvoříme hráz proti německému Drang nach Osten a neperzekuoval statisíce českých chlapů za to, že neporušili přísahu vlasti, bohu a císaři. Zeman je proti Masarykovi svatoušek.

J. Čížek 14.1.2018 15:09

Jména mohou mít i y jak kdy. Vy také, pokud se tak skutečně jmenujete, byste se měl jmenovat Prymač, rudá tlamo!

R. Leibišová 14.1.2018 15:08

Tak zaprvé, pane Hammere, není příliš vhodné ptát ženy na věk, a nic vám s prominutím do toho není. A výrok že pan profesor je "kašpárek mimo realitu" bych nekomentovala. Totéž by se kdysi bývalo mohlo říci o TGM a dnes by se to nikdo neodvážil ani vypustit šeptem. Kromě Zemana - ten zbořil všechny meze slušnosti, a tím svým vzorem dal zřejmě zároveň jakýsi "odpustek" všem lidem, kteří překračují ve svém životě zákony právní i morální a nemají žádné zábrany. Pan profesor Drahoš je pod jádrem slušného akademika také bojovný a nesmlouvavý člověk, s ohromnými zkušenostmi a skvělými vyjadřovacími schopnostmi. Stačí jen, aby se nenechal Zemanem vyprovokovat, a o tom vůbec nepochybuji.

J. Čížek 14.1.2018 14:44

:-)))))

Holcman 14.1.2018 14:43

Tož bojujte Drahošu, bez boja sa vyhráť nedá. Vaše súpeře všeci známe a příjde chvíla, dostanú kopačky.....

Od největšího k nejmenšímu. :-)

http://media.novinky.cz/676/436763-top_foto1-xv1ug.jpg?1402894805

A mluvka taky.

http://i3.cn.cz/1393577087_P201402280255501.jpg

F. Valentin 14.1.2018 14:27

Pokud upřednostňuji věcnost,nevnímám to jako zženštilost.A pokud vám vadí ,že vás neurážím(omlouvám se).Určitě se nepasuji do role Mirka Dušína(o existenci takového dokonalého člověka pochybuji).Jinak ,přeji hezký den.

S. Hammer 14.1.2018 14:19

Lepší prostě není. Takový jsme národ.

S. Hammer 14.1.2018 14:18

Paní Leibišová, zopakuji vám svoji otázku: kolik máte roků? Drahoš to je akademik, kašpárek mimo realitu, Zeman starý sprosťák, nadutec, demagog a lhář. Z jakého důvodu si myslíte, že Drahoš Zemana rozmašíruje?

F. Valentin 14.1.2018 14:17

Ale vy jste vševědoucí muška zlatá.A ta je určitě zamilovaná

do bližního svého,,mušáka".Takže odpověď je jednoduchá.Pěkně jste se prořekl. Ale nemám váto za zlé.Někdo miluje holky,někdo vdolky a někdo...

S. Hammer 14.1.2018 14:16

Hm, já si taky nedělám iluze, ale jako prezident může jen tlápat.

S. Hammer 14.1.2018 14:16

Hromada sranic je jinými slovy obkecávačka toho, že máte vysvětlit jak prezident může ovlivnit to, čeho se obáváte. To je konstatování hodnoty příspěvku. Pokud jste Mirek Dušín, tady jste na netu a tady se ničeho jiného nedočkáte. Osobně bych vám to řekl taky tak, jenže byste viděl, že se u toho směju, takže bohužel tohle je omezení tohoto typu komunikace. Nemůže to být urážka. Pokud jste ale až tak vztahovačný, nemíním s tím vůbec nic dělat. Potřeboval byste asi být mezi chlapy.

D. Grundel 14.1.2018 14:09

Aplikoval jsem vaši ovarovskou logickou dedukci a došel jsem k závěru, že jste zoofil.

F. Valentin 14.1.2018 14:07

Sice s oponentem nejste schopen se věcně bavit(škoda) ale rozhodně jste mě upřímně rozesmál. Ale pozor,znáte pořekadlo,,zloděj křičí,chyťte zloděje"? Takže z toho vyplývá, kdo z nás je vlastně zoofil? Pokud jste muška zlatá,tak i ta má svého milého.Pozor,jste na tenkém ledě.


Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

Jan Gojda, vedoucí Oddělení klinického výzkumu Centra pro výzkum diabetu,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lékaři bývají obvykle k dietám všeho druhů skeptičtí. Nejinak tomu bylo v případě vegetariánství a veganství. Výhradně...

Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

Velký srovnávací test kombíků: Opel, Renault, Kia | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...