Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéba má na svěťák, tvrdí rádce

Česko

PRAHA Motivační jiskru jako hrom vnesl do života Romana Šebrleho jeho starší kolega a kamarád Robert Změlík. Čtyřicetiletý chlapík, který olympijským zlatem z Barcelony 1992 a titulem halového mistra světa z Paříže o pět let později nastartoval českou vícebojařskou parádu, prohlašuje, že Šebrle může znovu bojovat o titul mistra světa a usilovat o překonání světového rekordu. „Pokud jde o světový rekord, tak se to nemusí povést letos, ale příští rok se bude závodit taky,“ pokyvuje hlavou Změlík. „My ale s Romanem počítáme s přípravou do olympiády v Londýně,“ plánuje.

Coby Šebrleho obchodní partner, manažer a rádce se také on začal zajímat o červnový kladenský desetiboj.

„Atletika mě vtáhla zpátky. Tím, že můj mozek je pořád sportovně mladý a prostřednictvím Romana jsem se ke sportu zase přiblížil, jsem najednou získal pocit, že udělám stejný výkon jako za mlada. Což je samozřejmě pitomost, protože roky mi nikdo neodpáře, ale na druhé straně můžu Romana motivovat slovy, že starý dědek ještě dokáže mladým zavařit,“ usmívá se Změlík.

Ve hře prý jsou i sázky s kamarády včetně se Šebrlem. „Jenže ještě nemáme jasno, jak ty sázky budou vypadat. S jistotou ale vím, že mě Roman může překonat v desetiboji, ať už budou handicapy vypadat jakkoli, ale v obchodní sféře už se mu to nejspíš nepodaří,“ říká podnikatel Změlík.

„Tak v oboru podnikání bych se s tebou raději nesázel,“ pokyvuje hlavou Šebrle.

O srpnovém mistrovství světa v Berlíně se této dvojici přiliš hovořit nechce, šampionát je prý ještě daleko. „Ale chtěl bych tam bojovat o zlato,“ přiznává Šebrle, mistr světa z Ósaky 2007, který po loňských zdravotních patáliích obsadil na OH v Pekingu šesté místo. „Předpokládám, že tam bude Bryan Clay,“ zmíní olympijského vítěze.

Změlík pochybuje o Clayově účasti na MS v Berlíně „Tím bych si nebyl tolik jistý,“ podotkne Změlík. „Viděl jsem, kolik má coby olympijský vítěz aktivit, schůzek se sponzory, tiskovek, to je úplná likvidace. V Götzisu bude jenom jako divák a už to něco signalizuje. Bryan není z těch, co by jeli na mistrovství světa s tím, aby se spokojili se čtvrtým nebo pátým místem. To tam raději nepřijede,“ uzavřel debatu Změlík.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!