Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Lékaři mu zamítli noční směny. Proto se zastřelil, tvrdí vyšetřovatelé

Před budovou ministerstva zdravotnictví, kde se ve čtvrtek zastřelil padesátiletý muž vzniklo pietní místo. Lidé přišli zapálit svíčky, položit květiny nebo nechat vzkaz. (17. března 2021) foto:  Petr Topič, MAFRA

Motivem loňské sebevraždy padesátiletého muže před ministerstvem zdravotnictví byl zřejmě nepříznivý výsledek zdravotní prohlídky kvůli možnosti práce na nočních směnách v nové práci. Posudek se snažil získat u své lékařky den před sebevraždou.
  20:29

Ve čtvrtek o tom informoval server Seznam Zprávy na základě závěrečné zprávy policejního vyšetřovatele.

Mrtvý muž se střelným poraněním byl nalezen před budovou ministerstva zdravotnictví v Praze 11. března 2021 večer. Následně policisté zjistili, že muž spáchal sebevraždu. Na sociálních sítích se poté objevily spekulace, že se muž zastřelil, protože lékaři jeho manželce odmítli dát na nemoc covid-19 lék ivermektin.

Policisté to však tehdy popřeli, zemřelý podle nich ani nebyl ženatý. „Nebyla prokázána žádná souvislost s pandemií covid-19 v ČR,“ potvrdil i nyní podle serveru Seznam Zprávy policejní vyšetřovatel.

Jediným možným motivem pro sebevraždu byl podle vyšetřovatele asi právě nepříznivý výsledek lékařské prohlídky kvůli práci. „Jako motiv se jeví být domnělá tíživá životní situace v souvislostí s nemožností vykonávat noční směny v jeho zaměstnání – na novém pracovišti, kam byl přemístěn,“ píše se podle Seznam Zpráv v závěrečné zprávě policie.

Muž pracoval v bezpečnostní agentuře. Krátce před smrtí byl přeložen na pracoviště, kde potřeboval zdravotní posudek, aby mohl pracovat na noční směně. Jenže lékařka ho muži vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nevystavila.

Podobný případ se stal letos 31. října, kdy se po poledni zastřelil čtyřiasedmdesátiletý muž před úřadem vlády v Praze. V tomto případě možný motiv sebevraždy policisté zatím nezveřejnili.

Lidem se sebevražednými myšlenkami nebo těm, kteří se kvůli možné sebevraždě obávají třeba o své blízké, může pomoci předejít neštěstí například web www.sebevrazdy.cz. Lidé také mohou zavolat na linku první psychické pomoci 116 123.

17. března 2021

Autoři: ,

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Mohlo by vás zajímat