Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šebrle vyzve medailisty

Česko

Při 3. ročníku kladenského mítinku očekává český vícebojař víc bodů než v Götzisu

PRAHA Chcete spatřit souboj Romana Šebrleho se členy absolutní světové špičky? Příležitost nabízí termín 23. a 24. června, kdy v Kladně v rámci 3. ročníku vícebojařského mítinku TNT-Fortuna změří síly opravdoví giganti.

Světový rekordman a mistr světa v desetiboji Roman Šebrle se utká s majitelem olympijského stříbra z Pekingu Andrejem Kravčenkem z Běloruska či vicemistrem světa z předloňské Ósaky a obhájcem loňského prvenství Mauricem Smithem z Jamajky. Čtvrtým do hvězdné party je Kazach Dmitrij Karpov, bronzový z OH v Aténách i z MS v Ósace.

„Těším se, bude to tři týdny po Götzisu a zkušenosti mi říkají, že v Kladně získám víc bodů než při rakouském vstupu do sezony,“ pravil čtyřiatřicetiletý Šebrle, v jehož případě pořadatelé věří, že zaútočí na svůj dva roky starý rekord mítinku 8697 bodů. „Líbilo by se mi, i kdybych se mu co nejvíc přiblížil, protože to bude poslední velký test před srpnovým mistrovstvím světa v Berlíně.“ Nakonec bez Změlíka Mítinku se nakonec nezúčastní čtyřicetiletý olympijský vítěz z Barcelony Robert Změlík, Šebrleho manažer a společník, který si chtěl po letech desetiboj opět vyzkoušet.

„Na soustředění na Kanárských ostrovech si natáhl sval a musel přerušit přípravu, navíc je pracovně velmi vytížený,“ vysvětlil Šebrle. „Nicméně naše sázka nekončí, myslím, že se jen posune do budoucna,“ dodal.

„Kromě zmíněného elitního čtyřlístku stále jednáme o účasti Alexeje Kasjanova, stříbrného z halového mistrovství Evropy v Turíně,“ uvedl ředitel mítinku Zdeněk Lubenský. „Hodně stojíme i o start olympijské vítězky Natalie Dobrynské z Ukrajiny. Jenže požaduje vysoké startovné - špičkovým závodníkům musíme dost dramaticky kompenzovat fakt, že zatím stále nejsme součástí vícebojařské série Challenge, nemohou u nás získat body,“ pokýval hlavou.

O zařazení do prestižní série mítink stále usiluje. „Problém je, že termínově kolidujeme s německým Ratingenem. Rozhodnutí by mělo padnout během mistrovství světa v Berlíně,“ doplnil Lubenský.

Jistou patálií je start dalších českých závodníků, neboť hned poté následuje EP vícebojařských družstev v Zaragoze. „A tam nemůžeme pustit druhou vlnu, rozhodne trenérská rada,“ řekl trenér a patron mítinku v Kladně Tomáš Dvořák.

Rozpočet akce je pět až šest milionů korun, čtvrtinu spolkne startovné. Vítěz získá 5000 eur, vítězka polovinu, závodit bude nejméně 24 mužů a 16 žen. Součástí podniku bude hod oštěpem, v němž se předvedou i svěřenci Jana Železného.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?