8. dubna 2016 15:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf auditu dopravního podniku má skončit kvůli schůzce s Rittigovým advokátem

David Michal z advokátní kanceláře MSB Legal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Michal z advokátní kanceláře MSB Legal. | foto: MSB Legal

PRAHA Výbor pro audit pražského dopravního podniku (DPP) doporučil pozastavit členství svému předsedovi Janu Kopeckému. Vyplývá to z usnesení výboru. Důvodem je, že Kopecký figuruje v kauze, kdy se měli v restauraci v Praze sejít lobbisté a právníci, na schůzce údajně řešili zakázky související s podnikem. Schůzka se měla uskutečnit letos v lednu.

„Výbor pro audit vyjádřil znepokojení nad informacemi. Podle dostupných informací by mohla být ohrožena nezávislost interního auditu DPP,“ píše se v usnesení. Výbor proto žádá představenstvo dopravního podniku, aby prověřilo okolnosti zveřejněných informací. „Zároveň doporučil, aby byl Jan Kopecký až do přijetí potřebných opatření postaven mimo službu,“ píše se dále.

Na schůzce v restauraci na Staroměstském náměstí se podle Českého rozhlasu sešli právník David Michal z kanceláře MSB Legal, podnikatel Jindřich Špringl a lobbista Pavel Dovhomilja. Schůzka se měla týkat dodávky zabezpečovacího zařízení metra. Na schůzku se následně dostavil Kopecký. Ten se dojednání nezapojoval a rozhlasu řekl, že tam měl svou vlastní schůzku.

Dopravní podnik je největší městskou firmou, která zaměstnává zhruba 10 tisíc lidí. Jeho provoz hlavní město dotuje ročně více než 11 miliardami korun.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!