5. prosince 2012 10:00, aktualizováno  17:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf sociální správy končí. Kvůli předražené zakázce na tiskárny

Petr Poncar, šéf ČSSZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Poncar, šéf ČSSZ | foto: ČTK

PRAHA Šéf České správy sociálního zabezpečení Petr Poncar končí. Dnes ráno na svou funkci rezignoval. Vaz mu podle informací serveru Lidovky.cz zlomila problematická zakázka na nákup tiskáren za 200 milionů korun.

 "Mohu potvrdit, že pan ředitel rezignoval," řekla serveru Lidovky.cz ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová. Petr Poncar opustil křeslo v osm hodin ráno. Další personální změny v rezortu budou pravděpodobně ještě pokračovat.

Problematickou zakázku na nákup tiskáren vypsala Česká správa sociálního zabezpečení v polovině února, v květnu ji vyhrála společnost Janus a v říjnu ji definitivně povolil antimonopolní úřad. A to přesto, že tendr v červenci nejprve pozastavil.

Na případ jako první upozornily Lidové noviny.

ČTĚTE VÍCE ZDE:

Téměř pětinásobná cena za tiskárnu

Správa sociálního zabezpečení chtěla přístroji vybavit 97 svých poboček. Za techniku hodlá úřad utratit téměř 200 milionů korun.

Tiskárny jako důvod rezignace ministerstvo nejprve popíralo

Ministerstvo práce a sociálních věcí se nejprve přes svou mluvčí proti informacím serveru Lidovky.cz, že za rezignací stojí předražený nákup tiskáren, ohradilo. Ministryně Ludmila Müllerová v rozhovoru ovšem jako jeden z důvodů nákup tiskáren potvrdila - čtěte zde.

To dělá při přepočtu na jednu tiskárnu 47 tisíc korun. V obchodech přitom běžná černobílá laserová tiskárna stojí kolem deseti tisíc.

Poncar byl ve funkci krátce - od poloviny letošního září. Na místo ho tehdy jmenoval bývalý ministr práce Jaromír Drábek - na přání svého náměstka Vladimíra Šišky, který je dnes obviněný z korupce.

Původně vedl jeden z největších úřadů v zemi Vilém Kahoun. Řízením správy bude dočasně pověřen Martin Vojáček, náměstek ústředního ředitele ČSSZ pro ekonomiku, uvedlo odpoledne ministerstvo.

 

verVeronika Rodriguez

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?