Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf hodonínské ODS musel odejít, kvůli nahrávce

Česko

  21:17
PRAHA - Hodonínská organizace ODS odvolala z funkce svého předsedu Lubora Šimečka. Současně ho vyzvala, aby rezignoval i na funkci hodonínského starosty a člena městské rady.

Lubor Šimeček foto: MVCR.czReprofoto

Důvodem je asi dvacetiminutová nahrávka jeho rozhovoru se zástupcem firmy, která se zúčastnila výběrového řízení pořádaného radnicí. Starosta v nahrávce údajně slibuje podporu a na oplátku požaduje jistou vstřícnost. Informovaly tom server Hodoninsky.denik.cz a Česká televize (ČT).

Šimeček ČT řekl, že nic špatného neudělal a nahrávka je podle něj sestříhaná. Kvůli nahrávce podal trestní oznámení. Místní občanští demokraté se ale odvolávají na kriminalistickou analýzu, podle níž nebylo do nahrávky zasahováno a je autentická.

V první části nahrávky podle televize Šimeček ujišťuje zástupce firmy Patria Verde o tom, že výběrové řízení na stavbu fotovoltaické elektrárny jim bude vyhovovat. Poté se domlouvá na další spolupráci ve svůj prospěch, uvedla ČT.

Hodonínský deník uvedl, že pokud Šimeček neodstoupí sám, chce sněm doporučit zastupitelům ODS, aby na svém dalším zasedání podali návrh na jeho odvolání z funkcí. Sněm hodonínské ODS současně doporučil na funkci starosty dosavadní místostarostku za ODS Milanu Grauovou.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat