15. srpna 2011 19:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf mladých konzervativců prý zbil řidiče

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 16Diskuse
Politická kariéra Jiřího Fremra začala výborně. Nyní však stojí před soudem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Politická kariéra Jiřího Fremra začala výborně. Nyní však stojí před soudem. | foto: ČT 24Reprofoto

PLZEŇ Předseda Mladých konzervativců Jiří Fremr (ODS) v pondělí stanul před soudem v Plzni. Šéf organizace, která je úzce napojená na ODS, podle žalobce surově zbil řidiče a poškodil mu auto. K násilnostem došlo letos v květnu poté, co v plzeňské sokolovně zapíjel májku.

O líčení se čtyřiadvacetiletým studentem pátého ročníku práv informuje server Novinky.cz. Napadený řidič Miloš Knedlhans skončil po incidentu v nemocnici s utrženým stehenním svalem.

Fremrovi nyní hrozí za způsobení těžké újmy na zdraví, výtržnictví a poškozování cizí věci osm let za mřížemi.

"Po několika ranách následovaly kopy"

Květnový útok se podle řidiče Miloše Knedlhanse odehrál takto: "Všiml jsem si, že po krajnici jdou dvě osoby. Byl to muž a žena. Když jsem je míjel, slyšel jsem křik. Tak jsem kousek od nich zastavil, stáhl okénko a ptal se, co se děje. Ten muž mi začal sprostě nadávat, a pak se ozvala rána, jako když někdo praští pěstí do kapoty," popsal před soudem poškozený.

MLADÍ KONZERVATIVCI

Mladí konzervativci se hlásí ke konzervativnímu a liberálnímu proudu české pravicové scény. Jejich partnerem je vzhledem ke shodné ideologické orientaci ODS.

Z řad Mladých konzervativců vzešla řada současných politiků ODS. Například ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, exministři Petr Gandalovič, Ivan Langer či Pavel Drobil. Minulost pojí s organizací i primátory Martina Baxu a Martina Novotného.

Jiří Fremr je v čele organizace od roku 2008.

"Vystoupil jsem z auta a šel se podívat, co se stalo. V tom okamžiku jsem byl napaden. Nejdříve jsem dostal několik ran, které jsem se snažil vykrýt. Pak do mne útočník prudce vrazil, že jsem spadl na zem. Následovaly jeden dva kopy," uvedl Miloš Knedlhans.

S pronikavou bolestí v noze pak skončil v nemocnice, kde ho operovali.

"Chtěl to vyřešit penězmi"

Řidič podal na Fremra trestní oznámení. Vzhledem ke slibně rozjeté kariéře se prý předseda pravicové mládeže snažil šarvátku urovnat finančním odškodněním.

"Posílal za mnou právníky, abych to za peníze stáhnul. Mluvili o tom, že je před volbami a že kdyby se toho chytil tisk, tak je to špatné. Já jen chci, aby se to řádně vyšetřilo a odsoudilo," dodal Knedlhans.

Fremr: Bylo to jinak

Šéf Mladých konzervativců ale vinu na vyprovokování rvačky odmítá. Ke konfliktu prý došlo kvůli chování řidiče.

"S kamarádkou jsme šli po silnici domů. Kolem nás projelo rychle auto. Ona se lekla a vykřikla něco v tom smyslu, že ten blbec tady jezdí jako blázen. Řidič zastavil, vystoupil z auta a šel proti ní. Postavil jsem se mezi ně. Padly nějaké vulgarity, pak jsme se chytli a začali se prát," líčil událost Fremr.

"Chytli jsme se, dáli si pár pohlavků, a pak sebou praštili na zem. Protože jsem měl roztrženou mikinu a kalhoty, dostal jsem vztek. Vstal jsem, šel k tomu autu a kopl do něho. Byla to z mé strany pitomost, stydím se za to. Už bych to neudělal," litoval mladý politik u soudu.

Při výpovědi na policii Fremr ale tvrdil, že ho Knedlhans napadl jako první. Dnes u soudu to vysvětlil tím, že neměl důvěru v policii. "Vedla vyšetřování nestandardně," vysvětloval Fremr. Soud bude pokračovat výslechy dalších svědků a prováděním listinných důkazů.

Lidovky.cz
  • 16Diskuse