Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf strážníků se na svatbě fotil na služebních koních 'jako Pomeje.' Zákon neporušil

Jezdecká hlídka městská policie v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezdecká hlídka městská policie v Praze. | foto: Jiří KoťátkoMAFRA

PRAHA V médiích se předminulý týden objevila informace, že šéf strážníků na Praze 1 Miroslav Stejskal, měl mít na vlastní svatbě policejní koně. Záležitost znepokojila i primátorku hlavního města Adrianu Krnáčovou, která situaci ihned nechala prověřit inspekcí městské policie. Ta nyní dospěla k závěru, že Stejskal výrazněji nepochybil, neboť se se ženou – rovněž strážnicí - na koních pouze vyfotili. Pracovní postih je oba ale stejně nejspíš nemine.

S informací, že se na svatbě ředitele Miroslava Stejskala, která se konala v prostředí petřínských teras, objevili policejní koně, přišla jako první televize Prima. Podle ní se svatebčané na dvojici „starokladrubáků“ dokonce projížděli. To proto nenechalo klidnou pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou.

„Považuji to za naprosto absurdní. To se snad zhlídnul v Jirku Pomeje,“ řekla Krnáčová televizi s tím, že se jedná o skandál. Obrátila se proto na nezávislou Inspekci městské policie, aby z incidentu vyvodila patřičnou odpovědnost. Z jejich závěrů ovšem vyplývá, že skutečnost nakonec byla poněkud odlišná.

„Touha byla veliká“

Stejskal si totiž zvířecí jednotku neobjednal. Šlo o běžnou jezdeckou hlídku, která tou dobu zrovna křižovala petřínské území. „Manželka pana Stejskala je deset let členkou jezdecké skupiny. Když tam tedy strážníci v rámci běžném výkonu byli, zastavili se, aby jí pogratulovali,“ přiblížil serveru Lidovky.cz šéf pražských strážníků Eduard Šuster poté, co se s konstatováním inspekce seznámil. Novomanželé prý na koních nejezdili, pouze si na nich pořídili fotografie.

Velitel Městské policie v Praze 1 Miroslav Stejskal je přísedícím u soudu 17...
Pražští policejní koně na hřbitově.

„Ta touha vyfotit se s koňmi byla veliká. Vylezli jsme si na ně, udělali fotku a tím to skončilo. Oni si jeli po svých,“ okomentoval pro Lidovky.cz Stejskal s tím, že s oři na veselce vůbec nepočítal. Kočár, který pro nevěstu objednal, dle jeho slov neměl s městskou policií nic společného.

„Oba jsme ‚koňáci‘, rádi bychom měli svatbu na koních. Nicméně už dříve jsme se dohodli s ředitelem Šusterem, že je to nevhodné,“ líčil Stejskal, že ke vzájemné dohodě nedošlo i přes jím nabízenou refundaci.

Služební koně pražských strážníků během obhlídky hřbitova.

Služební koně pražských strážníků během obhlídky hřbitova.

Ačkoliv se šéf strážníků na Praze 1 podle inspekce nedopustil žádného trestného činu ani přestupku, pracovní postih jej, jeho manželku a členy jezdecké hlídky stejně pravděpodobně nemine. Zatímco Stejskalovi totiž neměli na koně nasedat, strážníci jim je vůbec neměli k fotografování poskytnout, míní Šuster.

„Bude přijato pracovněprávní opatření pro porušení vnitřní směrnice s novomanžely, kteří se na koních fotili a nebyli v pracovní době, a dvěma strážníky, kteří koně k pořízení fotografie půjčili,“ uzavřel ředitel městské policie Praha.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?