Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéf strážníků se na svatbě fotil na služebních koních 'jako Pomeje.' Zákon neporušil

Česko

  6:14
PRAHA - V médiích se předminulý týden objevila informace, že šéf strážníků na Praze 1 Miroslav Stejskal, měl mít na vlastní svatbě policejní koně. Záležitost znepokojila i primátorku hlavního města Adrianu Krnáčovou, která situaci ihned nechala prověřit inspekcí městské policie. Ta nyní dospěla k závěru, že Stejskal výrazněji nepochybil, neboť se se ženou – rovněž strážnicí - na koních pouze vyfotili. Pracovní postih je oba ale stejně nejspíš nemine.

Jezdecká hlídka městská policie v Praze. foto: Jiří KoťátkoMAFRA

S informací, že se na svatbě ředitele Miroslava Stejskala, která se konala v prostředí petřínských teras, objevili policejní koně, přišla jako první televize Prima. Podle ní se svatebčané na dvojici „starokladrubáků“ dokonce projížděli. To proto nenechalo klidnou pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou.

Šéf strážníků Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Kvůli rozbitému telefonu

„Považuji to za naprosto absurdní. To se snad zhlídnul v Jirku Pomeje,“ řekla Krnáčová televizi s tím, že se jedná o skandál. Obrátila se proto na nezávislou Inspekci městské policie, aby z incidentu vyvodila patřičnou odpovědnost. Z jejich závěrů ovšem vyplývá, že skutečnost nakonec byla poněkud odlišná.

„Touha byla veliká“

Stejskal si totiž zvířecí jednotku neobjednal. Šlo o běžnou jezdeckou hlídku, která tou dobu zrovna křižovala petřínské území. „Manželka pana Stejskala je deset let členkou jezdecké skupiny. Když tam tedy strážníci v rámci běžném výkonu byli, zastavili se, aby jí pogratulovali,“ přiblížil serveru Lidovky.cz šéf pražských strážníků Eduard Šuster poté, co se s konstatováním inspekce seznámil. Novomanželé prý na koních nejezdili, pouze si na nich pořídili fotografie.

Velitel Městské policie v Praze 1 Miroslav Stejskal je přísedícím u soudu 17...
Pražští policejní koně na hřbitově.

„Ta touha vyfotit se s koňmi byla veliká. Vylezli jsme si na ně, udělali fotku a tím to skončilo. Oni si jeli po svých,“ okomentoval pro Lidovky.cz Stejskal s tím, že s oři na veselce vůbec nepočítal. Kočár, který pro nevěstu objednal, dle jeho slov neměl s městskou policií nic společného.

„Oba jsme ‚koňáci‘, rádi bychom měli svatbu na koních. Nicméně už dříve jsme se dohodli s ředitelem Šusterem, že je to nevhodné,“ líčil Stejskal, že ke vzájemné dohodě nedošlo i přes jím nabízenou refundaci.

Služební koně pražských strážníků během obhlídky hřbitova.

Ačkoliv se šéf strážníků na Praze 1 podle inspekce nedopustil žádného trestného činu ani přestupku, pracovní postih jej, jeho manželku a členy jezdecké hlídky stejně pravděpodobně nemine. Zatímco Stejskalovi totiž neměli na koně nasedat, strážníci jim je vůbec neměli k fotografování poskytnout, míní Šuster.

„Bude přijato pracovněprávní opatření pro porušení vnitřní směrnice s novomanžely, kteří se na koních fotili a nebyli v pracovní době, a dvěma strážníky, kteří koně k pořízení fotografie půjčili,“ uzavřel ředitel městské policie Praha.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat