23. března 2017 20:12, aktualizováno  20:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf strážníků Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Kvůli rozbitému telefonu

Městská policie- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Městská policie- ilustrační | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

PRAHA Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Stejskal údajně při kontrole auta, které asi neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon. Uvedla to ve čtvrtek televize Prima na základě vyjádření mluvčího pražské státní policie Tomáše Hulana.

Potyčka se stala koncem loňského roku. Stejskal a další strážníci objevili vůz parkující na místě pro invalidy, jehož řidič podle šéfa strážníků předložil padělaný průkaz vozidla přepravujícího těžce zdravotně postiženého. „Během zákroku došlo ke konfliktu, když se mi pokusil příbuzný řidiče ten průkaz vytrhnout. Pak začal manipulovat s mobilním telefonem tak, že jsem to považoval za své ohrožení,“ popsal situaci Stejskal.

Podle Primy pak ředitel strážníků telefon muži sebral. Po několika minutách Stejskal mobil hodil do auta kontrolovaného řidiče, a telefon se prý při tom rozbil, uvedla televize. Kvůli tomu byl Stejskal obviněn ze zneužití pravomoci úřední osoby. Stejskal zatím zůstává ve funkci, sdělila televizi mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz