Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku: Šéf sudetských Němců Posselt kritizuje Klause za podporu protiimigrační AfD

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 201
  • Poslední: 17.9.2017 21:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
S. Cesky 17.9.2017 21:14

S Němčourama to nešlo,nejde a jak je vidět nikdy nepůjde!

RU se rozpadalo stále,nechtěli přiznat rovnoprávnost češtině atd..také pohraniční Skopčáci. Po 1.světové válce už se nedalo s Němci mluvit a je dobře i za ty potoky krve,které Skopčáci prolili..

S. Cesky 17.9.2017 21:07

Se Skopčáky to nepůjde,stále lehce fanaticky manipulovatelná verbež stejně jako ty muslimové. Je dobře,že mají Němci problémy se Čmoudama,zvláště když si je sami vytvořili. Je mi líto mých přátel v Sasku a Lužici..oni vědí,kam se řídí.

S. Cesky 17.9.2017 21:15

kam je řídí

R. Morava 17.9.2017 17:45

"Byl právě nacionalismus, který na konci 19. a začátku 20. století rozdělil Čechy a Němce žijící v Čechách"

Je mi jasné že u nás Posselta a Sudetské Němce Češi nevnímají dobře ale s tímto naprosto souhlasím. V ostatních věcech má ale pravdu AfD. Islám do Evropy nepatří a současné mechanismy i vedení EU jsou hnus. Někdo tvrdí že je EU nereformovatelná. Já tvrdím vyhoťte neomarxisty, zrušte Lisabonskou smlouvu a nahraďte novou a hlavně, Islám ať odejde.

S. Hammer 10.9.2017 12:35

Jo, dyslektik....

M. Mikulec 9.9.2017 17:05

Teď jako i za Hitlera, Německo chce vyrobit Nového člověka. Jen se jim to vymklo z ruky: Těch mladých nadržených muslimů mezi 20 a 30 roky věku přišlo upnáctkrát víc než Němci chtěli. Ještě na začátku našeho tisíciletí měli Němci prioritně vysoké kvóty na přijímání uprchlíků židovského původu- přicházeli hlavně z bývalého Sovětského Svazu.

J. Jurax 10.9.2017 11:15

V zamuslimené zemi nebude židům i Židům nijak dobře.

M. Mikulec 10.9.2017 15:27

Ano, další možný konflikt. Ale Merkelová to velkohubě zvládne. :-)

L. Boháč 9.9.2017 13:46

Zrovna nyní je vysílán pořad Historie CS. Než cintat nesmyslné názory, zkuste se na tento pořad podívat a popřípadě se přesvědčit o tom, jak to bylo v historických dokumentech i tehdejších dokumentárních filmech!

J. Hrzal 9.9.2017 12:39

Pro všechny ty, pro které nejlepší Němec (též Sudeťák), je 2m pod zemí, si dovoluji napsat můj skromný názor.:

Kdybychom my Češi, byli v podobné situaci, jako Německo v oněch letech - tzn. krize, devalvace měny, bída, frustrace z prohrané války, reparace, početný národ, politický neschopní předložit perspektivu...., - do toho přichází hypnotizující kobra Adolf s jasným programem, dává práci a "nějakou" perspektivu, má mnoho nohsledů, kteří mu metou cestu............

Vážení, nejsem si vůbec jist, kdybychom místo Němců do této rovnice dosadili nás, Čechy (a nebo jiný národ ! ), že bychom neselhali velmi podobně.

Takže nechme spát kolektivní vinu - je to strašné zlo - označit skupinu, aby se dala dobře uchopit ! Vše záleží na jednotlivcích !

E. Erat 9.9.2017 14:27

Alternativní historie je na nic. Co by, kdyby, rybník, prd.... atd., historická fakta jsou fakta. A fakt je, že Němci zavraždili moje dva příbuzné v Golčově Jeníkově. Bylo jim 16 a 18 let, chlapci. Proč by Němcům měla naše rodina odpouštět ?

J. Škodák 9.9.2017 16:18

A proč by měli odpouštět ti německy mluvící občané Československa, když se nedopustili ničeho špatného vůči Čechům, ba dokonce mnozí pomáhali a při vyhánění z domovů přišli českou rukou o život hlavně těmi Čechy, kteří s nacisty kolaborovali a potom si takovým hnusným způsobem zachraňovali svoji bídnou kůži. A přesto tito krajané odpustili a finančně pomáhali a pomáhají bývalé vlasti v zdevastovaném pohraničí. Protože anonym Erat je typický zbabělý Čech bez víry, který neví co je odpuštění, nemůže a nechce odpustit. To je ale jeho a jemu podobným problém, kerý nemá jiné řešení. Odpustit, neznamená zapomenout, znamená to opustit nenávist, která plodí jen další zlo!

E. Erat 9.9.2017 16:52

Vy si odpouštěte co chcete, a komu chcete. To je vaše věc. Já zásadně nikomu nic neodpouštím, to není o nenávisti, ale když mi někdo provede nějákou prasárnu, tak už se s nim nikdy nestýkám, a vyhýbám se mu. Prostě skončil. Nějáké poučky o víře a odpuštění si nechte pro svoje děti, vnoučata nebo infantilní jedince, kteří ještě věří na Ježíška, soukmenovče Škodáku.

J. Škodák 9.9.2017 19:41

To, že mně někdo něco provede, byť by to byla vražda blízkého člověka , chápu, že to není jednoduché, ale poukazujete na potomstvo a to je na tom vztahu mezi Čechy a Němci to podstatné. Už je to několik generací a ta nastupující by tím neměla být zatížena. Jste ubožák, když nejste schopen odpustit a lidská zrůda pokud nikomu nic nechcete odpustit.

E. Erat 9.9.2017 20:05

Ale, co mi je vztahu Čechů a Němců, vůbec mi nezajímají. Každý ať si dělá co chce, a preferuje nebo nesnáší koho chce. Vaše starosti na mou hlavu. Já a moje rodina máme své názory, a jestli jsou zrůdné také není vaše věc. Nevidím jediný důvod někomu něco odpouštět, a přizpůsobovat se většinovému či menšinovému názoru, natož nějáké státní politice. Jsem rád, že naše děti, dnes i vnoučata mají názor totožný.

R. Morava 17.9.2017 17:56

Pane Škodák, panovi Eratovi nemusíte nadávat. Odpustit není snadné. I když jako Křesťan se snažím odpouštět, nedovolil bych si odsuyovat ty co to nedokážou. Co se odkazuje excesů při odsunu je to marginální problém proti milionům zabitých Němci, tím se nezabývejte. Na druhé straně z ČSSR jsme skutečně vyhodili Němce kteří byli pozváni už v 10 století a 1000 let tu žili. Mohlo by ale po tom co udělali po 2.sv. válce fungovat soužití Čechů s Němci? Já jsem se dokázal na Němce podívat bez předsudků až 60 let po válce a to díky tomu že jsem potkal pár fajn Němců.

S. Hammer 17.9.2017 19:10

Jistě, o německém selhání nemůže být pochyb, ale my, Češi, můžeme o jejich selhání akorát tak držet kušny. Oni měli Hitlera dvanáct let, my bolševika čtyřicet.

J. Denemark 9.9.2017 12:08

Čím to je, že Kikina vždy vsadí na ty největší lůzry? Napřed Svobodní, pak Bobošíková a teď rozpadající se AfD.))

J. Hrzal 9.9.2017 12:14

Potřebuje užitečné blbce (nejen v tom se shodují se Zemanem), a zůstává v roli mentora, protože sám by u voleb shořel. Takto nenese kůži na trh a ti "užiteční" udělají špinavou práci za něho.

E. Erat 9.9.2017 14:29

No, V. Havel sázel na Zelené lůzry s Bursíkem v čele. Jejich volební výsledky bylo podobné jako u SSO a Bobo.

M. Mikulec 9.9.2017 17:09

Pane Denemarku, když jsou to takoví lůzři, proč rozčílili dokonce Posselta? :-)) Cítí se snad ohrožen? :-)) Nebo to možná nejsou až takoví lůzři, ale prostě mají pravdu, a lidé, kterých se nikdo nezastane, jim naslouchají, protože se vyjadřují k jejich problémům a strachu?

J. Denemark 9.9.2017 23:25

Lidé, kterých se nikdo nezastane. Ano, oblíbené heslo lůzy.)

P. Masek 9.9.2017 11:48

Musíme počkat na vyjádření našeho slovutného ministra von Hermanna, který má jistě od Posselta noty, jak má vystupovat

J. Hrzal 9.9.2017 12:14

To je stejný nesmysl, jako kdybych se vás zeptal, od koho máte noty vy ?

Senil 9.9.2017 11:25

Klaus má pravdu. Afd je jediná alternativa. Merkelová vs Schulz, to je jako souboj Saurona se Sarumanem. Nic dobrého z toho nevzejde. Měli bychom spolupracovat vrámci V4 abychoms e zachránili.

Německo nás bude tlačit kdo jádra, ale od jádra - epicentra krize nic dobrého nečekejme. Západ Evropy je stejně ztracen.

Nedokáže se bránit terorizmu a islámu - s nekompetentní EU a Merkelovou v čele.

http://www.epshark.cz/clanek/119/vydesi-radikalni-islam-zapad-az-k-paralyze

J. Hrzal 9.9.2017 12:09

Nemá pravdu. Účelově manipuluje.

Jako vždy.

M. Mikulec 9.9.2017 17:00

Koho Klaus manipuluje, když mluví už od roku 1990 úplně stejně? Navíc on je teď soukromá osoba a žádnou politickou stranu nereprezentuje. Jen na jeho euroskepticismus teď došlo.

S. Hammer 9.9.2017 6:23

Posselt je potomek lidí, s kterýma až do nástupu Beneše a Masaryka žádné problémy po celá dlouhá staletí nikdy žádné nebyly. Žili podstatně chuději na svých horách než Češi v kotlině pod nimi, ale odtrhávat se proto nikdy nechtěli. Nebyli autory rozbití R-U ani náckovského nadutého znepřátelení si všech sousedů kolem ČSR vojenskou silou. Nebyli autory lží velmocem aby ČSR uznali. Nebyli ani autory národnostní politiky ČSR, která měla od demokracie ale silně daleko a díky které měl Hitler u nich jakousi podporu. Byli semleti mezi Čechy a Němci z Říše bez možnosti svůj osud ovlivnit. Udělali jedno důležité rozhodnutí při mobilisaci a postavili se za ČSR, to jim Hitler záhy po obsazení spočetl.

A co byli bezskrupulózně hromadně vystěhováni jako zástupní viníci z ČSR za Benešovu zradu a přitom jim byla ještě načechrána pěšinka. A někdo se pořád diví, že se tito lidé sdružují a českou prasečinu po Velké válce považují za superkřivdu.

J. Lukavsky 9.9.2017 9:16

"Posselt je potomek lidí, s kterýma až do nástupu Beneše a Masaryka žádné problémy po celá dlouhá staletí nikdy žádné nebyly." Ano měli svoje poslance, noviny, školy až do univerzity.... Až pak přišel Vůdce a slíbil jim, že Němci budou vládci světa. Tak myslím z 80% volili Henleina, pak vyhnali ze Sudet Čechy...pak Protektorát... no pak směli umírat za Vůdce u Stalingradu..... Kdo seje vítr... a za chyby se platí!

S. Hammer 9.9.2017 10:32

Lenost, se kterou opakujete žvásty rudého khméra je pro vás příznačná nebo jste jen malinko líný si najít, jak se sudetští Němci za ČSR skutečně měli? Proč byly ty problémy? Hitler přišel v roce 1933 a jeho nároky na ČSR se datují ještě později, kdežto Henlein se dožadoval jasných věcí po českých náccích již mnohem dříve. AHA!

Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...