19. listopadu 2013 20:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéf ústecké ČSSD: Vraždu ani politiku teď neřeším, musíme pomoci rodině

Radek Scherfer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Scherfer | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Šéf ústecké ČSSD Radek Scherfer nechce spekulovat, co může být za smrtí jeho spolustraníka Romana Housky. V příštích dnech podle něj bude pro severočeské sociální demokraty prioritou pomoc Houskově přítelkyni Janě Vaňhové a zbytku rodiny. Scherfer označil situaci kolem smrti vlivného sociálního demokrata za bezprecedentní.

Lidovky.cz: Co znamená smrt Romana Housky pro severočeskou ČSSD? Budete se v regionu zabývat tím, co může být za jeho vraždou?
V tuto chvíli je to natolik tragická situace, že opravdu nikdo z nás se ještě nezaobíral tím, co bude. Vyjádřili jsme svoji účast Romanově rodině. Snažíme se pomoci. To je teď vše.

ČTĚTE TAKÉ:

Lidovky.cz: Jaroslav Foldyna (ústecký poslanec ČSSD) je přesvědčený, že Houskova smrt nemůže souviset s politikou. Co si myslíte vy?
Tato otázka pro mě teď vůbec není na stole. Jsou to vše jen fabulace, spekulace. Já bych v tuto chvíli, už jen z úcty k Romanovi a jeho rodině byl rád, kdybychom spekulace odložili a rodina mohla zůstat v klidu.

Lidovky.cz: To je pochopitelné. Ale pro severočeskou ČSSD jde o další ránu...
Ta situace je bezprecedentní v rámci celé České republiky. Jen doufám, že policie odvede kvalitní práci a pachatel bude identifikován a pokud možno i potrestán.

K TÉMATU:

Lidovky.cz: Houskův právník v úterý říkal, že nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco takového mělo stát. Nesvěřoval se vám Houska jako stranickému šéfovi s něčím?
Nic o tom nevím. Musel bych odpovídat stejně jako už výše. Nechme teď klid rodině. 

Lidovky.cz: Uvažuje ústecká ČSSD o tom, že rodině Romana Housky nějakým způsobem pomůže?
Stoprocentně. Myslím, že jak kraj, tak okres a předpokládám, že i městská organizace půjdou na poslední rozloučení s Romanem. A budeme se snažit pomáhat.

finFilip Nachtmann